PayByNet wdraża obsługę Banku Pekao SA – szybsze płatności dla ponad 3,5 mln Polaków

UX w sklepie internetowym
Ekomercyjnie

Informacja prasowa

Ponad 3,5 mln klientów indywidualnych Banku Pekao SA dostaje do dyspozycji nowe, szybkie i bezpieczne narzędzie płatności za transakcje internetowe – system PayByNet. Rozwiązanie umożliwia bezpośrednie rozliczenie zakupów online pomiędzy konsumentem – klientem banku, a sprzedawcą – sklepem internetowym. PayByNet to jedyny system przelewów internetowych, który realizuje transakcje również w weekendy. Umożliwia także uiszczanie opłat administracyjnych na rzecz urzędów.

Po wdrożeniu PayByNet w Banku Pekao SA do usługi ma obecnie dostęp łącznie ponad 5 milionów Polaków. Wyjątkowość PayByNet, w porównaniu z innymi systemami szybkich przelewów za transakcje internetowe, polega przede wszystkim na tym, że pozwala on na przekazanie pieniędzy wprost pomiędzy klientem, a sklepem – bez udziału pośrednika rozliczającego transakcję.

PayByNet realizuje płatności online błyskawicznie, przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu, że operatorem systemu jest Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. – instytucja obsługująca transakcje pomiędzy polskimi bankami, PayByNet jako jedyny system w Polsce umożliwia dokonywanie płatności również w weekendy. Dzięki przekazywanej online informacji o wykonanym przez klienta przelewie sprzedawca towaru lub usługi może natychmiast przystąpić do realizacji zamówienia. KIR S.A. jest dla sklepów internetowych gwarantem, że transakcja zostanie rozliczona w określonym terminie.

– Brak pośredników oznacza w praktyce, że klient wybierając w sklepie internetowym płatność za pomocą PayByNet zobaczy na swoim koncie w serwisie Pekao24 gotowy, wypełniony przelew wprost do sprzedawcy. Pieniądze trafią do sklepu niezwłocznie, w pierwszej możliwej sesji ELIXIR® – wyjaśnia Rafał Witczak, dyrektor w Departamencie Bankowości Elektronicznej Banku Pekao SA. – Niewątpliwie dużą wartością dodaną tego rozwiązania jest także  możliwość regulowania elektronicznie  opłat urzędowych na platformie ePUAP – dodaje.

Z perspektywy e-sklepu zaletą PayByNet jest, obok szybkości przekazu pieniędzy, możliwość rejestracji i księgowania indywidualnie każdej transakcji (bez potrącania prowizji w trakcie realizowania płatności), co znacznie ułatwia zarządzanie dostawami i zwrotami. – To, w połączeniu z bardzo konkurencyjnymi prowizjami i 100 proc. gwarancją wpłaty sprawia, że regularnie rośnie liczba sklepów korzystających 
z PayByNet. Jest ich obecnie prawie 600, w tym popularne księgarnie czy biura podróży – mówi Artur Wojtczuk, dyrektor Linii biznesowej płatności internetowe w KIR S.A.

Bank Pekao SA jest już drugą instytucją finansową, w której PayByNet został udostępniony w tym roku. Od 8 stycznia 2013 r. z systemu mogą korzystać klienci Invest Banku S.A. Za pośrednictwem PayByNet mogą dziś płacić za swoje zakupy w sieci także klienci Banku Millennium, Citi Handlowego, Alior Banku, Nordea Banku oraz blisko 40 banków spółdzielczych zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej i w Banku Polskiej Spółdzielczości. Jak zapowiada Artur Wojtczuk, KIR S.A. pracuje nad wdrożeniami systemu w kolejnych bankach.

Źródło: PayByNet / Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A.

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
28.02.2023

Automatyzacja w sklepie internetowym

Piotr Kałwa

Piotr Kałwa

E-commerce Success Manager
idosell.com

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę