PayByNet wdraża obsługę Banku Pekao SA – szybsze płatności dla ponad 3,5 mln Polaków

UX w sklepie internetowym
Ekomercyjnie

Informacja prasowa

Ponad 3,5 mln klientów indywidualnych Banku Pekao SA dostaje do dyspozycji nowe, szybkie i bezpieczne narzędzie płatności za transakcje internetowe – system PayByNet. Rozwiązanie umożliwia bezpośrednie rozliczenie zakupów online pomiędzy konsumentem – klientem banku, a sprzedawcą – sklepem internetowym. PayByNet to jedyny system przelewów internetowych, który realizuje transakcje również w weekendy. Umożliwia także uiszczanie opłat administracyjnych na rzecz urzędów.

Po wdrożeniu PayByNet w Banku Pekao SA do usługi ma obecnie dostęp łącznie ponad 5 milionów Polaków. Wyjątkowość PayByNet, w porównaniu z innymi systemami szybkich przelewów za transakcje internetowe, polega przede wszystkim na tym, że pozwala on na przekazanie pieniędzy wprost pomiędzy klientem, a sklepem – bez udziału pośrednika rozliczającego transakcję.

PayByNet realizuje płatności online błyskawicznie, przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu, że operatorem systemu jest Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. – instytucja obsługująca transakcje pomiędzy polskimi bankami, PayByNet jako jedyny system w Polsce umożliwia dokonywanie płatności również w weekendy. Dzięki przekazywanej online informacji o wykonanym przez klienta przelewie sprzedawca towaru lub usługi może natychmiast przystąpić do realizacji zamówienia. KIR S.A. jest dla sklepów internetowych gwarantem, że transakcja zostanie rozliczona w określonym terminie.

– Brak pośredników oznacza w praktyce, że klient wybierając w sklepie internetowym płatność za pomocą PayByNet zobaczy na swoim koncie w serwisie Pekao24 gotowy, wypełniony przelew wprost do sprzedawcy. Pieniądze trafią do sklepu niezwłocznie, w pierwszej możliwej sesji ELIXIR® – wyjaśnia Rafał Witczak, dyrektor w Departamencie Bankowości Elektronicznej Banku Pekao SA. – Niewątpliwie dużą wartością dodaną tego rozwiązania jest także  możliwość regulowania elektronicznie  opłat urzędowych na platformie ePUAP – dodaje.

Z perspektywy e-sklepu zaletą PayByNet jest, obok szybkości przekazu pieniędzy, możliwość rejestracji i księgowania indywidualnie każdej transakcji (bez potrącania prowizji w trakcie realizowania płatności), co znacznie ułatwia zarządzanie dostawami i zwrotami. – To, w połączeniu z bardzo konkurencyjnymi prowizjami i 100 proc. gwarancją wpłaty sprawia, że regularnie rośnie liczba sklepów korzystających 
z PayByNet. Jest ich obecnie prawie 600, w tym popularne księgarnie czy biura podróży – mówi Artur Wojtczuk, dyrektor Linii biznesowej płatności internetowe w KIR S.A.

Bank Pekao SA jest już drugą instytucją finansową, w której PayByNet został udostępniony w tym roku. Od 8 stycznia 2013 r. z systemu mogą korzystać klienci Invest Banku S.A. Za pośrednictwem PayByNet mogą dziś płacić za swoje zakupy w sieci także klienci Banku Millennium, Citi Handlowego, Alior Banku, Nordea Banku oraz blisko 40 banków spółdzielczych zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej i w Banku Polskiej Spółdzielczości. Jak zapowiada Artur Wojtczuk, KIR S.A. pracuje nad wdrożeniami systemu w kolejnych bankach.

Źródło: PayByNet / Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A.

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
25.09.2023

Nagrania wizyt. Jak czytać dane o zachowaniach?

Kamila Kotowska

Kamila Kotowska

Head of marketing
cux.io

Artykuł
24.07.2023

Błędy pogarszające komunikację marek. Jak ich unikać?

Marcin Cichocki

Marcin Cichocki

CEO
agencjakuznia.pl

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę