Ekomercyjne newsy

News
01.02.2023

Jeden z zarzutów dotyczy tego, że zgodnie z regulaminem firmy Amazon złożenie zamówienia przez kupującego oraz otrzymanie potwierdzenia nie oznacza, że zawarto umowę sprzedaży. Platforma traktuje to jedynie za ofertę nabycia produktu przez konsumenta. Spółka uważa, że nie jest zobowiązana do dostarczenia towaru i może decydować o realizacji bądź anulowaniu transakcji. Wiążąca jest dopiero informacja o faktycznej wysyłce i to według Amazona stanowi właściwy moment zakupu towaru. Dodatkowo, ustalono, że informacje prezentowane w serwisie w zakresie dostępności i dat dostaw produktów oferowanych przez Amazon EU SARL mogą nie być prawdziwe. Konsumenci składając zamówienie są przekonani, że zakupili produkt i że sprzedawca jest w jego posiadaniu. Tymczasem może w rzeczywistości nie być w magazynie lub ich wysyłka może być niemożliwa do zrealizowania.
News
30.01.2023

Co konsumenci kupowali w sklepach internetowych? Jakie produkty cieszyły się mniejszym powodzeniem?Według badania IdoSell, największą dynamikę wzrostu w 2022 roku odnotowały sklepy z komiksami i książkami (594 proc.). Dużą popularnością cieszyła się także kategoria rolnictwo (skok o 339 proc.). Polacy chętnie kupowali lustra, płytki lustrzane, drzwi przesuwne (295 proc.), a także sprzęt sportowy do ćwiczeń w domu (261 proc.).
News
30.01.2023

W 2022 roku aż 45 proc. merchantów, którzy korzystają z usług platformy IdoSell, sprzedawało za granicę. Jak wynika z badania w ciągu ostatnich lat polskie e-sklepy sprzedawały najwięcej na rynku niemieckim (380 mln GMV w 2022 roku) i czeskim (166 mln GMV). Ciekawa zmiana zaszła na ostatnim miejscu podium. W 2019 i 2020 roku była tam Wielka Brytania, tymczasem w 2021 roku należało już ono do Francji. W ubiegłym roku trzecie miejsce zdobyła Rumunia (85,8 mln GMV).
News
27.01.2023

Amazon uruchomił nową usługę dla członków Prime. Program nazywa się RxPass i obejmuje dostęp do ponad 50 leków na ponad 80 chorów przewlekłych, takich jak cukrzyca czy wysokie ciśnienie. Będą to odpowiedniki oryginalnych produktów, ale nie różniące się składem czy działaniem. Usługa będzie dostępna w formie abonamentu w wysokości 5 USD miesięcznie. Na ten moment rozwiązanie jest dostępne wyłącznie na rynku amerykańskim.
News
25.01.2023

Dostępna w Shoper App Store aplikacja ING Lease Now jest przeznaczona m.in. dla producentów, dystrybutorów oraz sprzedawców maszyn i urządzeń. Dzięki niej mogą oferować swoim klientom leasing zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Dla leasingobiorców ING Lease Now jest szybką metodą płatności, dostępną 24/7. Klient samodzielnie wybiera interesujące go parametry w ofercie, bez angażowania sprzedawcy. Aplikacja umożliwia złożenie wniosku online, a podpisanie umowy leasingu jest możliwie w formie elektronicznej.
News
23.01.2023

W ramach współpracy DHL Parcel dostarczy przesyłki z Allegro, również te z darmową dostawą w usłudze Allegro Smart!. Zrealizuje także szybkie dostawy międzynarodowe do 24 krajów Unii Europejskiej.Dzięki temu, klienci praktycznie całego kontynentu, zyskują szerszy dostęp do wygodnych zakupów w atrakcyjnych cenach na platformie Allegro.com, która jest już dostępna w wersji angielskiej, czeskiej i ukraińskiej.
News
20.01.2023

Stuart Polska oraz polski startup UpMenu nawiązały współpracę dotyczącą realizacji zamówień online dla branży gastronomicznej. Dzięki współpracy, właściciele lokali gastronomicznych zyskają dostęp do usługi łączącej w jednym miejscu system zarządzania zamówieniami w ramach pojedynczego terminala POS (Point of Sale) od chwili złożenia zamówienia przez klienta po dostawę posiłku pod jego drzwi. Pozwala to uniknąć kosztów związanych z prowizjami platform do zamawiania. Dodatkowo, dzięki integracji ze Stuart, tysiące klientów mogą cieszyć się niezawodną i szybszą opcją zamówień w dostawie z restauracji współpracujących z UpMenu, np. Subway.
News
13.01.2023

Platforma Shopee kończy działalność w Polsce. Od 13 stycznia od godz. 23.59 możliwość składania zamówień zostanie wstrzymana. Wcześniejsze zakupy zostaną zrealizowane standardowo. Dla użytkowników, którzy złożyli zamówienia dostępne pozostanie wsparcie i obsługa zamówień. Shopee było obecne w Polsce zaledwie rok. Przy okazji warto wspomnieć, że w czwartek (12.01) w reakcji na komunikat Shopee, akcje Allegro poszły w górę o prawie 7%.
News
12.01.2023

Subskrypcja Komputronik skierowana jest przede wszystkim do osób, które zawsze chcą być na czasie z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. To usługa abonamentowa polegająca na długotrwałym wynajmie urządzeń elektronicznych. Dzięki tej usłudze co dwanaście miesięcy możemy wymieniać np. smartfon na nowy. Największym atutem Subskrypcji Komputronik jest to, że podczas trwania umowy płacimy tylko i wyłącznie za korzystanie ze sprzętu, a nie jego realną wartość.
News
10.01.2023

W poradniku przedstawione zostały najważniejsze obszary, które są kluczowe przy wdrażaniu i optymalizacji strategii transformacji cyfrowej czy rozwijaniu nowego e-biznesu. Poradnik został podzielony na osiemnaście rozdziałów, w których eksperci rynkowi podpowiadają m.in. jak wyznaczyć cele biznesowe, jak wybrać grupę docelową, przeprowadzić analizę potrzeb klientów biznesowych i skutecznie pozyskać ich uwagę, jak się wyróżnić na tle konkurencji czy w jaki sposób efektywnie zarządzać projektami e-commerce. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://eizba.pl/poradnik-e-izby-b2b-e-commerce/
News
09.01.2023

eTrade Show to doskonale znane w Polsce wydarzenie integrujące sektor e-commerce. Uczestnictwo w targach pozwoli zwiększyć wiedzę z zakresu e-commerce oraz marketingu internetowego. To event biznesowy łączący aspekty networkingowe z edukacją. Jeśli prowadzisz działalność online i chcesz wprowadzić swój biznes na wyższy poziom to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie. Prelegenci przedstawią najnowsze trendy panujące w poszczególnych branżach, a dodatkowo poruszą najważniejsze zagadnienia związane z SEO i SEM. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://etradeshow.pl/
News
03.01.2023

Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich użytkowników oraz dążąc do dalszego rozwoju oferty produktowej Shopee wprowadza możliwość zakupu dóbr cyfrowych. W bogatej ofercie znajdą się między innymi doładowania do takich platform, jak: Gaming (Xbox, PlayStation, Roblox, Fifa Ultimate Team), Rozrywka (Netflix, Player.pl), Muzyka (Spotify, Tidal), Zakupy (Pyszne.pl).Warto zaznaczyć, że również dla tej kategorii produktów użytkownicy będą mogli skorzystać z dostępnych możliwości obniżenia ceny zamówienia, poprzez odbiór dedykowanych kuponów Shopee. Asortyment kategorii będzie stale rozwijany.
News
27.12.2022

Z raportu „Jak kupuje polski konsument? Trendy e-commerce w zakupach z kategorii spożywczej”, który był rezultatem badania przeprowadzonego przez Grupę Muszkieterów oraz Havas Media, wynika, że co czwarty Polak dokonał w mijającym roku zakupu żywności za pośrednictwem Internetu, a ponad 5 proc. robi to już regularnie. Muszkieterowie, w odpowiedzi na rynkowe trendy, sukcesywnie rozwijają usługę Drive Intermarché przy supermarketach sieci. Umożliwia ona szybki odbiór zamówionych towarów prosto do bagażnika samochodu. Nowy punkt w Miliczu jest już 55 placówką Drive Intermarché w Polsce.
News
22.12.2022

Polska platforma marketing automation ogłasza przejęcie Recostream – firmy technologicznej zajmującej się personalizowanymi rekomendacjami AI/ML. Dodanie rekomendacji produktowych AI wykorzystujących technologię Recostream sprawia, że klienci GetResponse mogą serwować spersonalizowane rekomendacje produktów i treści odwiedzającym ich strony internetowe, przyczyniając się tym do wzrostu konwersji. Funkcjonalność ta na bieżąco analizuje zachowanie, preferencje, potrzeby i nawyki każdego gościa sklepu internetowego. Wszystkie rekomendacje są wyświetlane w czasie rzeczywistym i mogą być dodane do wiadomości email lub bezpośrednio na stronę internetową.
News
20.12.2022

W sklepie internetowym Carrefour ruszyła właśnie możliwość zamówienia dostawy e-zakupów z kategorii non-food do paczkomatów. Do tej pory zamówienia produktów z kategorii dom i ogród, elektronika czy akcesoria dla dzieci dokonywane w e-sklepie Carrefour były dostarczane za pośrednictwem kuriera. Teraz klient może wybrać między tradycyjną dostawą, a popularnymi obecnie paczkomatami. Jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie w okresie przedświątecznym.
News
15.12.2022

Allegro uruchamia usługę Merchant Finance. To nie tylko szybka metoda finansowania bieżących wydatków firmy środkami z przyszłej sprzedaży. Jest to również sposób na zarządzanie środkami zamrożonymi w towarze. Dzięki odnawialnemu limitowi, zapewnionemu przez PragmaGO, sprzedający na Allegro mogą dysponować pieniędzmi tak, jakby ich produkty zostały już sprzedane, a środki przeznaczyć na rozwój oferty na platformie. Usługodawca zapewnia, że po każdej spłacie środki do wypłaty automatycznie się odnowią. Jeśli spłaty będą regularne, limit może wzrastać.
News
12.12.2022

Chiński gigant logistyki JD Logistic i Jeronimo Martins, operator Biedronki ogłosili partnerstwo. Magazyn chińskiej firmy o powierzchni 15 tys. mkw. w Polsce został dostosowany do realizacji wszystkich zamówień internetowych Biedronki. Współpraca ma umożliwić szybką dostawę nawet w ciągu 24 godzin. E-sklep Biedronki działa od 22 sierpnia 2022 roku i oferuje produkty m.in. z kategorii Dom i Ogród, Kuchnia, Elektronika oraz Moda.
News
08.12.2022

Sejm uchwalił, że wraz z początkiem 2023 roku w życie wejdzie zmieniona ustawa o prawach konsumenta, a w niej dwie dyrektywy – cyfrowa i towarowa. Co dla sprzedawców i konsumentów oznaczają nowe przepisy? M.in. obowiązek odpowiedzi na reklamację w ciągu 14 dni (wcześniej było 30). Kolejna nowość związana jest z odpowiedzialnością (rękojmią) za wady. W przypadku towarów, przedsiębiorca będzie odpowiadał za wady towaru ujawnione w przeciągu dwóch lat od daty jego dostarczenia. Dowiedz się więcej: https://iainews.prowly.com/218708-dyrektywa-cyfrowa-i-towarowa-wchodza-kolejne-przepisy-ktore-zmienia-polski-e-handel
News
07.12.2022

Sprzedaż online i ruch na platformach e-handlu pobiły rekordy w dobie czasu gospodarczej niepewności. Podczas całego Cyber Week sprzedaż online osiągnęła 281 miliardów dolarów na świecie (wzrost o 2% rok do roku) i 68 miliardów dolarów w Stanach Zjednoczonych (wzrost o 9% rok do roku). W Black Friday wartość transakcji globalnej sprzedaży w platformach online osiągnęła 65,3 mld dolarów, zaś w Cyber Monday - 46,2 mld dolarów. Podczas gdy wyniki Europy i Wielkiej Brytanii wskazywały na utrzymujące się niekorzystne tendencje gospodarcze, sprzedaż w Stanach Zjednoczonych znacząco przyczyniła się do wzrostu globalnej sprzedaży online podczas Cyber Week.
News
05.12.2022

Visa zaprezentowała wyniki badania Visa Mobile Payments Study 2022, które zostało przeprowadzone na ośmiu rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce. Główne wnioski z badania: 79% polskich klientów korzysta ze smartfonów podczas szukania interesujących produktów i usług. 65% składa z ich pomocą zamówienia, a 71% opłaca swoje zakupy za pomocą telefonu. Polaków do płatności telefonem przekonuje wygoda (55%) oraz szybkość (51%).
News
02.12.2022

Nethone łączy siły z MANGOPAY. Wspólnie chcą przygotować nowa ofertę dla marketplace’ów, by pomóc branży w walce z oszustwami. Grupa otrzymuje wsparcie w postaci 350 mln zł na przyszły rozwój od giganta private equity Advent International. Środki zostaną przeznaczone m.in. na innowacje, w tym także na stworzenie hubu technologicznego nad Wisłą. Celem Nethone jest dalsze rozwijanie autorskiej technologii profilowania Know Your User (KYU) oraz oferowanie jej coraz szerszej grupie klientów.
News
01.12.2022

Bank Pekao i operator płatności Tpay finalizują transakcję i rozpoczynają strategiczne partnerstwo na rynku e-commerce. Za pośrednictwem bramki płatniczej Tpay internauci mogą już dokonać płatności na zakupy korzystając z oferty ratalnej banku. Tym samym bank Pekao wkroczył na rynek sprzedaży kredytów ratalnych w branży e-commerce. To efekt sporego zainteresowania konsumentów tą formą finansowania. Rozwiązanie wyróżnia krótki wniosek, a decyzja kredytowa może nastąpić w ciągu kilku minut. Oferta ratalna obejmuje kredyt do 20 tys. zł w zamian za oświadczenie o dochodach, możliwość spłaty do 60 miesięcy i raty 0%.
News
28.11.2022

Vinted, platforma sprzedażowa z odzieżą, obuwiem i akcesoriami z drugiej ręki uruchamia Vinted Go. Firma będzie dysponować własnymi skrytkami na paczki. Usługa zostanie uruchomiona w Paryżu i okolicach. Użytkownicy Vinted z tego obszaru mogą wybrać opcję dostawy, a elektryczne samochody dostawcze będą dostarczać paczki do skrytek. Przesyłki dostarczane do dedykowanych punktów mają zwiększyć komfort zakupów, a także zmniejszać ślad węglowy. Elementem projektu jest również strona Vinted Go. Platforma łączy usługi Vinted z infrastrukturą przewoźników zewnętrznych każdej partnerskiej firmy.
News
25.11.2022

Obecnie ponad 1/3 konsumentów korzysta z płatności odroczonych. Ceneo.pl odpowiada na potrzeby konsumentów i wprowadza je w swoim marketplace. Na Ceneo.pl można porównać ceny produktów, ale również za pomocą opcji „Kup teraz” zakupić je bezpośrednio z platformy w ramach jednego koszyka i jednej płatności. Od teraz klienci mogą skorzystać również z form płatności odroczonych dostarczanych przez PayPo i Twisto. Kupujący mogą dokonać zakupu i zapłacić za niego do 30 dni, bez dodatkowych kosztów.

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę

Ekomercyjny newsletter

Kto subskrybuje ten się pierwszy dowiaduje. Informujemy tylko o najważniejszych wydarzeniach, wywiadach, webinarach i szkoleniach.