Ekomercyjne newsy

News
05.07.2022

Sieć sklepów Netto nawiązała współpracę z Everli – platformą umożliwiającą zamawianie produktów spożywczych na określoną godzinę pod same drzwi. Warto dodać, że Polska jest pierwszym rynkiem, na którym Netto pojawia się z usługą zakupów online. Dostawcy Everli realizując zakupy w Netto będą pojawiać się w około 200 sklepach sieci. Nowo zarejestrowani klienci otrzymają zniżkę 20 zł na pierwsze cztery zamówienia.
News
05.07.2022

Fuzja na rynku e-commerce: polska agencja Strix łączy się z holenderskim ShopWorks. Połączenie firm ma na celu wymianę wiedzy i zwiększenie potencjału sprzedażowego na rynku najnowocześniejszych rozwiązań e-commerce. Dzięki fuzji, Krakowki Strix otwiera się na nowe rynki i rozwój w krajach Beneluksu, Niemczech oraz pozostałych krajach Europy Zachodniej. Holenderski ShopWorks zyskuje natomiast dostęp do zespołu developerów z Europy Środkowo-Wschodniej.
News
04.07.2022

Shoper nawiązał partnerstwo z Alibaba.com. Współpraca ma umożliwić polskim producentom oraz sektorowi małych i średnich przedsiębiorstw udział w globalnym handlu. Shoper, który otrzymał status Alibaba Gold Partner zapewni kompleksowe wsparcie i obsługę sprzedaży na platformie Alibaba.com. Uruchomienie tej usługi było możliwe dzięki inwestycji Shopera w agencję Selium, która specjalizuje się w obsłudze sprzedaży wielokanałowej.
News
04.07.2022

Trwa kolejna edycja cyklicznych kampanii Shopee – tym razem pod hasłem „7.7 Wakacyjna Wyprzedaż”. Spot reklamowy platformy, podobnie jak poprzednie, zwraca na siebie uwagę wielu mediów choćby za sprawą wykorzystania znanego jingla. I, podobnie jak poprzednie, przyczynia się do realnego wzrostu sprzedaży lokalnych sklepów obecnych na platformie, na co zwracają uwagę sami sprzedawcy. W ramach kampanii dostępna jest także promocja we współpracy z Żabką.
News
29.06.2022

Klarna ogłosiła dziś wprowadzenie swojej flagowej usługi „Zapłać za 30 dni” w sklepieonline kultowej w Polsce marki modowej Kubota. Kubota będzie mogła zaoferować swoim klientom elastyczne opcje płatności Klarna jako dodatkową, obok dostępnych już w e-sklepie marki, metod rozliczania transakcji. Kupującym pozwoli to zapłacić później, już po otrzymaniu i sprawdzeniu zamówienia, w dodatku bez dodatkowych opłat i odsetek.
News
28.06.2022

W polskim e-commerce B2B jest wciąż ogromny potencjał. Badanie "Rynek e-commerce B2B w Polsce: jak kupują i sprzedają polskie firmy" zostało przeprowadzone przez Marketplanet - lidera obszaru zakupów korporacyjnych zajmujących się elektornizacją i automatyzacją procesów zakupowych w biznesie. Jak wynika z raportu łączna wartość wszystkich transakcji zawieranych w 2021 r. pomiędzy krajowymi przedsiębiorstwami przekroczyła 3,5blnPLN a wartość rocznego rynku transakcji B2B zawieranych online wyniosła ponad 600mldPLN.
News
28.06.2022

Twisto nawiązał współpracę z kolejnym operatorem płatności – Tpay. Dzięki współpracy konsumenci będą mogli robić zakupy z wykorzystaniem metody Kup teraz, zapłać później, czyli przesuwać płatności do 30, a nawet 45 dni. Aby skorzystać z płatności odroczonej, podczas finalizacji zamówienia wystarczy wybrać Twisto spośród dostępnych metod płatności.
News
27.06.2022

Amazon Prime Day po raz pierwszy w Polsce. Odbędzie się w dniach 12-13 lipca i umożliwi klientom Prime dostęp do tysięcy produktów w atrakcyjnych cenach. Podczas Prime Day będzie możliwość skorzystania z wyjątkowych okazji na zakup produktów popularnych światowych marek, jak Huawei, Apple, Sony czy Philips oraz z dużych zniżek na tysiące produktów od małych i średnich firm.
News
24.06.2022

IdoSell łączy się z siecią afiliacyjną TradeTracker. Dzięki temu polskie sklepy internetowe będą mogły w łatwy sposób reklamować swoją ofertę na rynkach Europy i świata. Sprzedawcy, którzy aktywują integrację TradeTracker będą mogli liczyć na to, że setki wydawców będą publikować ich oferty i kreacje reklamowe. Z TradeTracker będzie mogło skorzystać ponad 6,5 tys. sklepów internetowych.
News
23.06.2022

Klarna wprowadza cyfrowy portfel z dostępem do kart lojalnościowych. Wprowadzenie nowej funkcji w swojej aplikacji zakupowej firma ogłosiła jednocześnie na 18 rynkach, w tym w Polsce. Od teraz użytkownicy mogą w jednym miejscu przechowywać cyfrowe wersje wszystkich kart lojalnościowych i zarządzać nimi z poziomu urządzeń mobilnych.
News
23.06.2022

Shopee i InPost nawiązują partnerstwo strategiczne. InPost - lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie oraz platforma zakupowa Shopee, obecna w Polsce od września 2021 roku, zdecydowały o rozszerzeniu dotychczasowej współpracy i, wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom i oczekiwaniom kupujących online, nawiązały partnerstwo strategiczne. To kolejna dla InPost umowa o współpracy z liczącym się międzynarodowym marketplace obecnym na polskim rynku.
News
23.06.2022

Nowa usługa od Mastercard „Płatność w ratach” w sieci sklepów Castorama. Klienci posiadający kartę kredytową Mastercard, wydaną przez Bank BNP Paribas, mogą teraz skorzystać z możliwości rozłożenia na raty płatności za zakupy zrealizowane w sieci 91 sklepów Castorama przy zakupach za minimum 400 zł, a w przyszłości taka możliwość będzie również dostępna w sklepie internetowym castorama.pl.
News
22.06.2022

Zalando przejęło markę modową Highsnobiety. Odzieżowa platforma e-commerce kupiła większościowy pakiet udziałów globalnej marki modowej i lifestylowej. Highsnobiety, jako kreatywny konsultant strategiczny wesprze Zalando w rozwijaniu nowych możliwości platformy w obszarze inspirującego storytellingu i komponowania asortymentu.
News
21.06.2022

Allegro zapowiada zmiany w cennikach i regulaminach. Wśród nich podwyżki opłat za tzw. abonament podstawowy, a także podniesienie opłaty od przesyłek nadawanych w ramach Allegro Smart. Operator zmienia także warunki programu Allegro Ceny – będą kwalifikowane tylko te oferty, w których sprzedający umożliwi wystawienie faktury VAT. Firma szczegółowo przedstawiła na swojej stronie internetowej harmonogram wszystkich zmian na najbliższe miesiące.
News
21.06.2022

IdoSell wesprze e-sklepy w rozpoczęciu sprzedaży transgranicznej. W ramach pakietu „Crossborder z IdoSell” właściciel sklepu wskazuje kraj, w którym chciałby rozpocząć sprzedaż, a konsultant prowadzi go przez ten proces. IdoSell dzieli się z właścicielami sklepów wiedzą na temat innych rynków i podpowiada, na które integracje dostępne w ramach platformy warto się zdecydować. W ramach usługi udostępniono również moduł tłumaczeń automatycznych.
News
20.06.2022

Amazon dostarczy paczki dronami. Jak informuje firma, będzie to osiągalne jeszcze w tym roku, chociaż jak na razie tylko w Kalifornii. Nad urządzeniami Prime Air i usługą dostarczania paczek dronami pracowały zespoły naukowców, inżynierów oraz specjalistów z branży lotniczej. Usługa ma być szybka, ekonomiczna, bezpieczna, a paczki trafią do klientów w mniej niż godzinę.
News
15.06.2022

InPost rozpoczął wspólny projekt z Modivo. To pierwszy w Polsce system zamkniętego obiegu opakowań dla e-sklepów. Działanie systemu EkoBox InPost jest bardzo proste – kupujesz online, odbierasz paczkę, a EkoBox wykonany z ekologicznego kartonu ponownie zwracasz do paczkomatu. Dzięki temu można nawet kilkukrotnie ograniczyć liczbę wyrzucanych kartonów.
News
14.06.2022

Ahrefs uruchomił swoją wyszukiwarkę internetową o nazwie „Yep”, którą ogłosił konkurencją dla Google. Obecnie wystartowała w wersji beta, a niedługo ma być dostępna na całym świecie. To pierwsza wyszukiwarka stworzona przez firmę z branży SEO. Yep stawia na dwa elementy – prywatność użytkowników (bez zbierania danych i historii wyszukiwania) i podział zysków z reklam z publikującymi.
News
14.06.2022

Polscy konsumenci narzekają na nieuczciwe praktyki e-sklepów. Według badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia, 80 % konsumentów dostrzega problem w podnoszeniu cen po to, aby móc je znacząco obniżyć (tzw. sztuczne obniżki), a 64 % badanych jest zdania, że e-sklepy wynajmują ludzi, którzy piszą pozytywne opinie na temat firmy lub jej produktów. 59% badanych uważa także, że sklepy usuwają negatywne opinie.
News
13.06.2022

Lisek.app uruchomił sklep internetowy. Od teraz klienci mogą zamawiać produkty nie tylko przez aplikację, ale również online. Sama usługa niezależnie od wybranej formy pozostaje bez zmian. Zakupy zarówno za pośrednictwem strony, jak i aplikacji zostaną dostarczone w kilkanaście minut.
News
13.06.2022

Żabka Jush rusza z nową usługą. Zakupy będzie można odebrać nie tylko w domu lub biurze, ale także w plenerze. Usługa na razie działa tylko w wybranych dzielnicach w Warszawie, ale Żabka zapewnia, że kolejnych dzielnic Stolicy będzie coraz więcej, a wkrótce w aplikacji pojawią się także nowe miasta.
News
10.06.2022

Allegro Pay przekroczyło 1 mln klientów. Dostawcy usługi zajęło to dziewięć miesięcy. W ramach Allegro Pay, czyli usługi odroczonych płatności, w I kwartale br. udzielono pożyczek o wartości 965 mln. zł, a w całym ubiegłym roku – 2 mld zł.
News
10.06.2022

Opera wprowadza nową funkcjonalność - Shopping Corner do swojej przeglądarki na komputery stacjonarne. Twórcy określają to rozwiązanie mianem bramki zakupowej wbudowanej w pasek boczny przeglądarki. Usługa jest dostępna w Polsce, Niemczech, USA i Wielkiej Brytanii. W Polsce partnerem projektu został serwis Ceneo.
News
09.06.2022

Carrefour oraz InPost rozpoczęły współpracę w zakresie usług mobile commerce. Polscy konsumenci zrobią zakupy spożywcze w Carrefour za pośrednictwem aplikacji mobilnej InPost Fresh. W pierwszej fazie współpracy usługa jest oferowana mieszkańcom Warszawy oraz Krakowa.

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę

Ekomercyjny newsletter

Kto subskrybuje ten się pierwszy dowiaduje. Informujemy tylko o najważniejszych wydarzeniach, wywiadach, webinarach i szkoleniach.