Shoper zintegrowany z Paczkomatami InPost

Shoper
Ekomercyjnie

Informacja prasowa

W najnowszej aktualizacji oprogramowania Shoper 5.4.3 została wprowadzona integracja z Paczkomatami InPost. Od teraz wszystkie sklepy działające na platformie Shoper mogą korzystać z tanich i szybkich przesyłek.

Paczkomaty InPost to system skrytek pocztowych pozwalających odbierać i nadawać przesyłki przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w dogodnej lokalizacji. Jest to jeden z najszybszych sposobów dostawy przedmiotów zakupionych w e-sklepie, a jednocześnie najbardziej wygodny dla odbiorcy, ponieważ umożliwia mu odbiór paczki w dowolnym momencie. Konsumenci sami decydują kiedy i gdzie odbiorą paczkę. Klienci doceniają tę możliwość oraz nowoczesny sposób komunikacji za pomocą Internetu i sms’ów – 74% osób, które skorzystały z Paczkomatów InPost wolą tę formę dostawy niż kuriera.

– Właśnie rozpoczyna się okres najbardziej intensywnej sprzedaży w sklepach internetowych. Najnowsza wersja Shopera wprowadza udogodnienia, które w znaczący sposób pomogą właścicielom sklepów podnieść standard obsługi klienta, a także wspierać proces sprzedaży. Istotną nowością jest integracja z Paczkomatami InPost. Podążamy za sugestiami klientów, staramy się by rozwiązania, które dostarczamy pozwalały optymalizować proces zarządzania własnym sklepem internetowym – mówi Krzysztof Krawczyk, Prezes Zarządu DreamCommerce S.A.

Paczkomaty InPost to jedyne dostępne na polskim rynku innowacyjne rozwiązanie, które nie tylko znacząco wpływa na obniżenie kosztów wysyłki, ale i na oszczędność czasu oraz terminowość. Aż 98% paczek jest dostarczanych już dzień po nadaniu, nawet w soboty, co jest szczególnie istotne w okresie świątecznym.

– Współpraca z platformą Shoper doskonale odzwierciedla podstawowe cechy Paczkomatów InPost – prostotę i nowoczesność. Dzięki integracji systemu, sklepy mogą w łatwy sposób dodać opcję odbioru przez Paczkomaty InPost, a tym samym zwiększyć ilość propozycji oferowanych Klientom i ich satysfakcję oraz lojalność. Paczkomaty InPost to najbardziej nowoczesny sposób dostarczenia przesyłki, dzięki któremu Konsumenci zyskują nie tylko pewność że paczka dotrze w dobrym stanie, szybko i bez dodatkowych komplikacji. Dzięki integracji sklepy zyskują także dodatkowe możliwości promocji poprzez wspólne działania marketingowe z Paczkomatami InPost – od zamieszczenia informacji na stronie www po mailing do bazy naszych Klientów – mówi Jacek Siekierczak, Brand Manager Paczkomaty InPost.

Poza integracją Shoper z Paczkomatami, w najnowszej wersji oprogramowania zostaje również rozbudowana lista kurierów o DHL w ramach integracji z Apaczką, a także wprowadzony system ręcznego zarządzania nowościami i bestselerami w sklepie.

Źródło: Shoper.pl

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
01.12.2020

Wyniki Black Friday 2020 na platformie Shoper

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

Artykuł
17.11.2020

Black Friday 2019 – jak było? Dane podaje IdoSell oraz Shoper

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę