Od czego zacząć prace przy SEO sklepu internetowego, gdy w Google dominują giganci?

Pozycjonowanie sklepu internetowego
Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

Dzisiaj polecam lekturę wpisu SEO. Jak robią to najlepsi? autorstwa Marcin Kamiński z Top Online. Osobiście zrobiłem bardziej dobitny tytuł, który pokazuje, jak bardzo za pieniądze wszystkich sprzedawców Allegro odjeżdża wszystkim w Google i co można z tym zrobić (pierwsze kroki).

Jak pisze Marcin (wybrane fragmenty, niekiedy wybrane z kontekstu, dlatego przeczytaj całość):

Obecnie, celem pozycjonowania sklepu nie może być tylko wywindowanie do TOP10 ogólnych fraz, a raczej maksymalne zwiększenie widoczności serwisu w wyszukiwarkach internetowych.

Czy zaobserwowałeś, że czegokolwiek byś nie wpisał w wyszukiwarkę (oczywiście czegokolwiek związanego z produktami), to Allegro podbija TOP10?

Jak oni to robią? Allegro wykorzystuje użytkowników, by machinalnie indeksować nowe podstrony. Trudno chyba o lepszą metodę.

Na sklepie z kolorowymi skarpetkami (skarpetki.sklep.pl) podczas opisywania bądź nazywania produktów nie używamy słów typu „śmieszne skarpetki”, „asymetryczne skarpetki”, „modne skarpetki”, „wesołe skarpetki”, „skarpetki paski” ale wiemy, że użytkownicy wyszukiwarki takie wyrażenia wpisują.

Utworzenie dodatkowych, specjalnie przygotowanych pod klarowne słowo kluczowe podstron stało się fundamentalne. Szybko wypracowaliśmy wyjątkowo wysokie pozycje w wyszukiwarce.

Na koniec cudowna animacja, która dobitnie pokazuje jak Allegro, OLX oraz CENEO rozrastało się względem innych serwisów w Polsce. Świetnie pokazana przepaść na rynku.

Zapraszam Cię do lektury! » Oczywiście porady w artykule to „zaledwie” pierwsze kroki, które możesz zrealizować. Od czegoś trzeba jednak zacząć. Giganci nie śpią, tylko zwiększają swój dystans.

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
22.02.2023

Chcesz sprzedawać lepiej? Zadawaj pytania. Metoda sokratyczna w treściach użytkowych

Alicja Podkalicka

Alicja Podkalicka

Content Manager
agencjakuznia.pl

Artykuł
20.07.2022

Ile trwa pozycjonowanie sklepu internetowego? Wyniki badań przeprowadzonych na 105 sklepach

Dawid Szajner

Dawid Szajner

CEO & Head of Sales
toponline.pl

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę