Lektury e-przedsiębiorcy: Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak się to robi?

Pozycjonowanie sklepu internetowego
Ekomercyjnie

eKomercyjnie.pl

Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW„Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak się to robi” to kolejne, trzecie wydanie książki duetu Bartosza Danowskiego i Michała Makaruka. Opisywana pozycja jest praktycznym poradnikiem dla tych, którzy chcą skutecznie wypozycjonować swoją stronę bez angażowania do tego profesjonalnych agencji. Przedstawia solidne podstawy zarówno dla początkujących, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z e-marketingiem, jak i dla tych bardziej zaawansowanych użytkowników prowadzących profesjonalne serwisy internetowe.

Autorzy podzielili publikację na dwie części. W pierwszej wyjaśniają podstawy, opisują m.in. w jaki sposób działa wyszukiwarka stron WWW oraz jak odpowiednio dobierać słowa kluczowe do treści serwisu. Wraz z upływem stron, przechodzą do poważniejszych zagadnień o indeksacji witryn, śledzeniu ruchu, potencjalnych błędach i zagrożeniach oraz nieetycznych sposobach pozycjonowania. Oprócz tego, przedstawiają zasady działania i tworzenia skutecznych kampanii reklamowych w wyszukiwarkach przy pomocy takich usług, jak OnetBoxy, AdKontekst czy AdWords.

Całość napisana jest w przejrzysty i czytelny sposób. Zawiera wiele przykładowych skryptów, które każdy może wykorzystać w praktyce. Warto zaznaczyć, że wskazówki podane przez autorów są oparte na ich wieloletnim doświadczeniu w tej branży, tym bardziej mogą być cennym uzupełnieniem wiedzy Czytelnika.

Podsumowując, książka zawiera kompleksową i wyczerpującą wiedzę o zagadnieniu pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych, która pozwoli początkującym Czytelnikom zapoznać się z podstawami, a zaawansowanym ugruntować i poszerzyć aktualną wiedzę. Książkę czyta się jednym tchem. Serdecznie ją polecam.

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
22.02.2023

Chcesz sprzedawać lepiej? Zadawaj pytania. Metoda sokratyczna w treściach użytkowych

Alicja Podkalicka

Alicja Podkalicka

Content Manager
agencjakuznia.pl

Artykuł
20.07.2022

Ile trwa pozycjonowanie sklepu internetowego? Wyniki badań przeprowadzonych na 105 sklepach

Dawid Szajner

Dawid Szajner

CEO & Head of Sales
toponline.pl

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę