FBshop – załóż sklep internetowy na Facebooku

Facebook
Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

Facebook to serwis społecznościowy, gdzie możemy nie tylko promować swoją poprzez interakcje z innym użytkownikami, ale również aktywnie sprzedawać. Firma AvantiGroup.pl (właściciel m.in. sklepu Skarpetkowo.pl) kończy właśnie prace nad aplikacją FBshop, dzięki której będzie można założyć swój sklep internetowy na Facebooku.

Do tej pory większość firm tworzyła strony dla fanów i stamtąd starała się przekierować klientów do sklepów internetowych. Takie działania nie przynosiły zaskakujących efektów, często były też negatywnie odbierane przez samych użytkowników. Dzięki FBshop posiadacze kont na Facebooku nie będą musieli opuszczać tego serwisu by złożyć zamówienie w naszej firmie.

Użytkownicy aplikacji otrzymają dostęp do panelu, gdzie będą mogli zarządzać produktami oraz zamówieniami (będzie także możliwość generowania kodów rabatowych). Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny, to będzie można go zamówić w AvantiGroup i pracownicy firmy wykonają go z uwzględnieniem technicznych możliwości aplikacji.

Z kolei klienci facebookowych sklepów będą mogli polecać produkty swoim znajomym, a także pytać ich co sądzą o danym produkcie. Po transakcji będą mogli również wystawić opinię firmie, w której dokonali zakupów i takie komentarz będzie udostępniany ich znajomym.

W tym momencie aplikacja FBshop nie jest jeszcze dostępna, jednak firma Avanti rozpoczęła zapisy dla osób, które będą chciały skorzystać z takiego rozwiązania. Docelowo aplikacje będzie mógł kupić każdy np. w celu prowadzenia „garażowych wyprzedaży” dla swoich znajomych bezpośrednio poprzez Facebooka. Co ważne, wszystko zostało wykonane zgodnie z regulaminem tego serwisu społecznościowego.

W ciągu niecałych 24 godzin od momentu ogłoszenia pomysłu, ponad 150 osób wyraziło swoją gotowość do sprawdzenia FBshop w praktyce. Z tej grupy zostanie wylosowanych 25 sprzedawców, którzy będą mogli testować aplikację za darmo przez pierwsze trzy miesiące.

FBshop będzie rozwiązaniem płatnym, jednak w tym momencie nie znamy jeszcze dokładnego cennika usługi. Nad aplikacją firma Avanti pracuje od około sześciu miesięcy.

Czekam na dalsze wieści w tej sprawie. FBshop zapowiada się naprawdę interesująco.

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę