5 podcastów, których powinieneś posłuchać jeśli prowadzisz sklep internetowy

Edukacja i rozwój osobisty w e-commerce
Sara Szajdzińska

Sara Szajdzińska

Jesteś właścicielem e-sklepu i potrzebujesz rzetelnej dawki wiedzy i praktycznych porad ekspertów z branży? Zestawiliśmy dla Ciebie TOP 5 podcastów o e-commerce, dzięki którym uzupełnisz swoją wiedzę z zakresu prowadzenia sklepu internetowego. Spojrzenie na temat okiem ekspertów z wieloletnim doświadczeniem z pewnością zaowocuje w Twoim biznesie i poszerzy horyzonty.

Sztuka E-Commerce

Sztuka E-Commerce to nazwa podcastu prowadzonego przez Marka Kicha. Z branżą związany jest od ponad dziewięciu lat. W swoich podcastach dzieli się praktyczną wiedzą odnośnie tego, jak sprzedawać coraz więcej i zyskiwać stale rosnącą bazę klientów. Porusza kwestie wykorzystania SEO w sprzedaży internetowej, a także marketingu B2B. Do rozmów zaprasza ekspertów, którzy prężnie działają w branży e-commerce oraz są związani z marketingiem internetowym, ale również specjalistów SEO. Sztuka E-Commerce to solidna dawka przydatnej wiedzy, którą możesz wykorzystać prowadząc swój własny biznes.

Merytorycznie o eCommerce

Autor podcastu Merytorycznie o eCommerce - Marcin Rudzik jest założycielem i CEO Brand Active, czyli agencji specjalizującej się w handlu elektronicznym. Swoje wieloletnie doświadczenie wykorzystuje do nagrywania inspirujących podcastów, w których dzieli się ogromną wiedzą i umiejętnościami. Porusza między innymi tematy płatności w e-commerce, pozycjonowania stron internetowych oraz rozwija tematykę rynku marketplace. Do swoich odcinków zaprasza także wielu ekspertów z branży.

Rozmowy na Zapleczu

Rozmowy na Zapleczu to podcast autorstwa Grzegorza Frątczaka – właściciela firmy Convertis, zajmującej się tworzeniem i rozwijaniem sklepów internetowych. Do swoich odcinków zaprasza właścicieli sklepów internetowych i e-commerce managerów, z którymi przeprowadza szczere rozmowy i wymienia się doświadczeniami. Jego podcasty wyróżnia jasna i nieskomplikowana forma przekazywania wiedzy, odnosząca się do konkretnych i autentycznych sytuacji z branży e-commerce. Z wiedzy zdobytej podczas słuchania podcastu Rozmowy na Zapleczu z pewnością skorzystają zarówno osoby początkujące jak i z wieloletnim doświadczeniem!

Mistrzowie eCommerce

Mistrzowie eCommerce to podcast poświecony współczesnemu e-biznesowi oraz branży e-commerce. W odcinkach wypowiadają się między innymi eksperci home.pl. Poruszają zarówno kwestie prawne prowadzenia sklepu internetowego, ale również przedstawiają skuteczne metody zwiększania sprzedaży oraz budowania wizerunki marki. Jest to podcast dla każdego, kto chce być na bieżąco z wszelkimi nowinkami z branży e-commerce, a także skorzystać z wiedzy osób prowadzących sklepy internetowe – od sprzedaży mebli po marki odzieżowe.

Mała Wielka Firma

Mała Wielka Firma to podcast prowadzony przez Marka Jankowskiego – przedsiębiorcę oraz autora książki „Mała wielka firma. 7 sekretów efektywnego zarządzania”. W swoich audycjach porusza nie tylko tematy ściśle związane z branżą e-commerce. Dzieli się praktyczną wiedzą, które jest niezbędna w prowadzeniu różnego rodzaju biznesów. Odnosi się zarówno do zatrudniania pracowników jak i organizacji czasu pracy czy budowania marki osobistej. Podcast Mała Wielka Firma to wiedza w pigułce dla zarówno początkującego jak i doświadczonego przedsiębiorcy, przedstawiająca tajniki prowadzenia firmy i praktyczne porady pomagające rozwinąć swoje umiejętności.

W prowadzeniu sklepu internetowego ważne jest nie tylko znalezienie zachęcającego produktu i rzetelna obsługa klienta. Aby zaistnieć i utrzymać się w branży e-commerce ważna jest przede wszystkim stała edukacja w kierunku marketingu z uwzględnieniem SEO, mediów społecznościowych czy wykorzystania płatnych reklam. W dzisiejszym świecie nie chodzi już tylko o to, aby kupić taniej i sprzedać drożej, ale aby budować wizerunek marki i dzięki temu zwiększać sprzedaż. Dlatego tym bardziej zachęcamy do posłuchania wyżej wymienionych autorów podcastów lub innych źródeł wiedzy specjalizujących się w branży i marketingu e-commerce.

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę