Zapowiedź raportu Kryształy Symetrii na temat e-commerce

Ekomercyjnie

Informacja prasowa

20 czerwca 2012 roku ukaże się kolejny raport z cyklu Kryształy Symetrii. Tym razem autorzy skupili się na branży e-commerce i zbadali, w jakim stopniu polskie sklepy internetowe podążają za trendami. Efektem prac ekspertów z Polski i ze świata jest ranking 10 stron e-commerce, które charakteryzują się proinnowacyjnym podejściem do sprzedaży online. Kryształy Symetrii wspiera PBI oraz IAB.

Trzecia edycja raportu to kompleksowe opracowanie na temat innowacyjności w branży e-commerce. Agencja Symetria przy ścisłej współpracy z UX Alliance przebadała 100 najpopularniejszych stron e-commerce w Polsce i wyłoniła 10 tych, które w najwyższym stopniu podążają za trendami oraz potrafią je efektywnie wykorzystać do swojej strategii sprzedaży. Kryteria oceny uzgodniono wspólnie z zagranicznymi ekspertami zaproszonymi do współpracy. W celu odniesienia badania do rodzimych warunków poproszono o pomoc postaci polskiego e-biznesu, które nadały wagi poszczególnym kryteriom. Opracowany w ten sposób mechanizm posłużył do oceny czołowych serwisów e-commerce w Polsce.

„Chcieliśmy sprawdzić jak trend związany z popularyzacją sprzedaży online sprzyja rozwijaniu nowych i innowacyjnych pomysłów w rodzimym e-commerce” – mówi Jolanta Zielińska, koordynator Kryształów Symetrii – „Wyniki okazały się zaskakujące zarówno jeśli chodzi o czynniki innowacyjności wskazane przez ekspertów, jak również oceny, które uzyskały polskie strony”.

Raport będzie zawierał artykuły na temat innowacji w omawianej branży, przykłady zagranicznych dobrych praktyk oraz komentarze ekspertów zaproszonych do współpracy. Swojego wsparcia udzielili m.in. Łukasz Wejchert, Robert Schumacher (USA), Andrzej Garapich, Tim Bosenick (Niemcy) czy Tomasz Józefacki.

Analizie zostały poddane serwisy występujące w zestawieniu E-commerce badania Megapanel za okres styczeń i luty 2012 (łącznie). Dane do analizy zostały dostarczone przez Partnera Merytorycznego raportu – Polskie Badania Internetu.

Źródło: Symetria

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę