Wzór regulaminu sklepu internetowego – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

Pod koniec grudnia wystartowaliśmy z usługą Wzór regulaminu sklepu internetowego wraz z roczną aktualizacją za jedyne 99 zł brutto. Z opracowanego przez grupę prawników z wieloletnim doświadczeniem w e-commerce regulaminu korzysta już niemal 100 sprzedawców (dziękujemy!), jednak co jakiś czas dostajemy pytania od osób, które chcą skorzystać z naszej propozycji. Jak dokładnie wygląda wzór regulaminu od eKomercyjnie.pl? Zapraszam do poznania odpowiedzi na najczęściej poruszane kwestie.

Ile punktów ma regulamin?
Regulamin sklepu internetowego od eKomercyjnie.pl ma jedyne 19 punktów i zawiera jedynie przepisy wymagane przez polskie prawo. Podczas jego pisania prawnicy kierowali się jedną zasadą: „w regulaminie powinno znajdować się prawem przewidziane minimum i nic więcej”. Dzięki takiemu podejściu właściciel sklepu nie naraża się na posiadanie zapisów niezgodnych z polskim prawem.

 

Co otrzymuję zamawiając Wzór regulaminu sklepu internetowego?

Po złożeniu i opłaceniu zamówienia natychmiast wysyłamy do Ciebie zestaw plików:

  • Wzór regulaminu w formacie .doc (do edycji, wpisania swoich danych)
  • Wzór regulaminu z instrukcją w formacie .pdf

Oprócz tego, e-mail wpisany podczas składania zamówienia zostaje dopisany do naszej listy służącej do informacja o aktualizacjach – jak tylko wprowadzimy jakiekolwiek zmiany do wzoru, to natychmiast wysyłamy o tym wiadomość e-mail do wszystkich sprzedawców. Obecność na liście należy dodatkowo potwierdzić (przyjdzie specjalny e-mail z informacją o wpisaniu na listę).

Raz na miesiąc wysyłamy również informację o rejestrze klauzul niedozwolonych, wraz z omówieniem poszczególnych zapisów.

Poniżej zrzut ekranu z pliku PDF:


Czy regulamin jest wolny od klauzul niedozwolonych?
Tak, jak najbardziej! Żaden ze sklepów, które go stosują NIGDY nie był ukarany za klauzule abuzywne.

Dla kogo jest przeznaczony regulamin?
Regulamin przeznaczony jest dla sklepów zajmujących się odsprzedażą zakupionych towarów (np. z hurtowni lub własnych produktów). Całość nie jest przeznaczona dla sklepów sprzedających wytworzone lub przetworzone / sprowadzone na specjalne zamówienie klienta produkty.


Jeżeli zatem chcesz mieć bezpieczny i sprawdzony przez prawników regulamin w swoim sklepie internetowym i zarazem nie chcesz być pozwany do UOKiK za klauzule niedozwolone, to zapraszam Cię do zakupu: Wzór regulaminu sklepu internetowego.

 

Wzór regulaminu dla sklepu internetowego

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę