Warsztaty E-commerce Pro #3 w Warszawie – relacja z wydarzenia

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

W ostatnią sobotę, 2 marca w Warszawie odbyły się trzecie już Warsztaty E-commerce Pro, które organizował serwis eKomercyjnie.pl. Zapraszam do krótkiej relacji z tego wydarzenia, a także poznania opinii od uczestników, przesłanych do mnie już po szkoleniu. Już niedługo odbędą się kolejne imprezy z tego cyklu!

Tym razem Warsztaty E-commerce Pro od eKomercyjnie.pl były podzielone na trzy części.

Najpierw przedstawiłem sposoby na optymalizację sklepów internetowych oraz budowanie własnych, niezależnych źródeł promocji. Udało się również przetestować ścieżkę zakupową w sklepie jednego z odważnych uczestników. Omówiliśmy kilkadziesiąt elementów wpływających na konwersję w sklepie internetowym, a także pokazałem najnowsze trendy w e-commerce, o których niedługo będziemy pisać na łamach serwisu.

Drugą prezentację poprowadził Marcin A. Dobkowski, współwłaściciel Madbooks.pl. Tym razem skupił na się na optymalizacji kosztów prowadzenia sklepu internetowego – po teoretycznym wprowadzeniu, pokazał dokładnie na liczbach ze swojego biznesu, jak można przeprowadzić ten proces tak, żeby jak najwięcej zyskać. Na koniec nie zabrakło odpowiedzi na prawne pytania, które padały z sali.

Ostatnie wystąpienie należało do Grzegorza Ostrowskiego z MniamMniam.pl / AleDobre.pl. Grzegorz przedstawił swoją wizję rozwijania sklepu internetowego, opisał historię firmy, a także opowiedział o tym, jak wygląda codzienna praca z klientami w jego działalności. Dużo się przy tym uśmiechając :) Zgodnie z zapowiedziami, na końcu nie zabrakło czasu na sesję pytań i odpowiedzi.

Wszyscy uczestnicy otrzymali w formie bonusu i uzupełnienia wiedzy naprawdę wartościową książkę Marzeny Feldy w ramach bonusu za wcześniejsze zapisy. Napiszę o niej dokładniej w ciągu najbliższych kilku dni, bo naprawdę warto po nią sięgnąć!

Bardzo dużo osób skorzystało też z pakietów zawierających wzór regulaminu dla sklepu internetowego oraz politykę prywatności – cieszę się, że te produkty/usługi trafiają w Wasze potrzeby!

W trzecich Warsztatach E-commerce Pro uczestniczyło niemal 40 osób (pełna sala), którzy byli bardzo aktywni i nie bali się zadawać trudnych pytań (wielkie dzięki!). Dzięki zaangażowaniu uczestników prowadzący skupili się na konkretach i pokazywaniu, jak realnie rozwiązać problemy sklepów internetowych. O tym, że uczestnicy obdarzają nas zaufaniem świadczy ponowny udział osób z poprzednich warsztatów oraz opinie, które eKomercyjnie.pl otrzymało po szkoleniu.

Zapraszam do przeczytania kilku z nich poniżej:

Obietnica intensywnego szkolenia została spełniona. Jestem naprawdę zadowolona i zarówno pod względem merytorycznym, fachowym jak i panującej atmosfery. Podsumowując, czas na zmiany!
– Edyta Anna Wardak, AlechmiaWnetrz.pl

Nasza opinia o szkoleniu jest bardzo pozytywna. Szkolenie dało nam jasne ścieżki rozwoju sprzedaży internetowej, bez których stalibyśmy w miejscu. Dziękujemy również organizatorom za fachową i rzeczową konwersacje z uczestnikami szkolenia.
– Szymon Lyson, SklepKamil.pl

Warsztaty pozytywnie mnie zaskoczyły, sporo wiedzy praktycznej. Uświadomiłem sobie o małych błędach, które są banalne ale sam ich nie byłem w stanie dostrzec. Twój wykład bardzo mi się podobał, sporo pożytecznych uwag i praktycznego podejścia do sprzedaży. Brak owijania w frazesy branżowe. Obecni goście również zaprezentowali bardzo ciekawe treści, różne podejścia, strategie i poglądy w ich prezentacjach dają dużo do myślenia.
– Stefan Mazurek, delicia.pl

Podobało mi, że nie rzucaliście sloganów, ale mówiliście o konkretach. Wasze warsztaty pomogły mi spojrzeć na niektóre sprawy związane z prowadzeniem sklepu internetowego z nowej strony. Doskonałym uzupełnieniem warsztatów było zaproszenie szefów MniamMnaim.pl i pokazanie na konkretnym przykładzie co jest istotne dla sklepu online. Bardzo przydatne dla mnie było również omówienie struktury kosztów i możliwości ich redukcji na wybranym przykładzie.
– Joanna Błaszczyk, Kadimodo.pl

Jedno z najlepszych szkoleń, na jakim byłam: praktyczna wiedza od tych, którzy mają za sobą bogate doświadczenie. Konkrety – liczby, sposoby, rozwiązania. Bez owijania w bawełnę i stwierdzenia: „Ta metoda na 100% zagwarantuje sukces w danej niszy” – to, czego się dowiedziałam należy przełożyć na własny biznes, testować i ulepszać. Szkolenie dobre zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają, jak i dla tych, którzy po latach rozwijania swojego biznesu szukają nowych pomysłów. Nie polecam dla swojej konkurencji ;)
– Monika Szatyłowicz, taniaksiazka.pl (Kierus)

Szkolenie inne niż wszystkie, na których byłem do tej pory. Mnóstwo przykładów na podstawie doświadczeń realnie funkcjonujących sklepów internetowych. Żadnych ogólników i pustych słów. Cenne wskazówki, pełen profesjonalizm, nowe inspiracje. Żałuję, że nie byłem na wcześniejszych szkoleniach eKomercyjnie. Dziękuję bardzo i polecam udział w następnych cyklach tym jeszcze niezdecydowanym.
– Łukasz Zając, Rena.pl

Wreszcie warsztaty, gdzie co chwilę nie zerkałam na zegarek po jakimś czasie :) a wszystko to zasługa prowadzących, którzy mówili konkretnie, energicznie, z domieszką humoru i przedstawiając wiele przykładów. Dla mnie istotne też było to, że panowie nie kryli się z liczbami, danymi, czy statystykami ze swoich biznesów. Wiem dzięki temu, że może się udać i jak wiele mam jeszcze pracy przed sobą :) Bardzo dużo wyniosłam z tych zajęć, dały mi sporo do myślenia. Czekam na kolejne!
– Anita Gadomska, ZakupoweSzalenstwo.pl

Staram się być na wielu szkoleniach/warsztatach z e-handu, ale nie przypominam sobie po jakimś innym wyniósł tyle notatek. Naprawdę warsztaty były świetnie dobrane tematycznie, a co ważniejsze inspirujące do działania.
– Tomasz Malinowski, in360.pl

Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom i prelegentom za bardzo udaną edycję szkolenia. Do zobaczenia na kolejnych Warsztatach E-commerce Pro, które odbędą się już niebawem!

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę