Top Deals 2012 – Citeam.pl podsumowuje rekordowe rabaty (infografika)

Ekomercyjnie

Informacja prasowa

CiTeam.plŻarówki LED, zdjęcia z Empikfoto oraz dania z PizzaPortal – to najchętniej kupowane oferty na Citeam.pl w 2012 roku, które znalazły nawet po kilkanaście tysięcy nabywców. W poszczególnych miastach hitem były zniżki do kina 5D, pierogarni czy wstęp na „Niewidzialną Wystawę”. Kategorię Podróże podbijały natomiast hotele i inne ośrodki wypoczynkowe zlokalizowane w polskich górach.

Niegdyś restauracje i usługi kosmetyczne, a dziś sklepy internetowe oraz inni usługodawcy z branży e-commerce – tak zmieniały się trendy w branży zakupów grupowych.

Obecnie co piąty kupon sprzedawany na serwisie jest wystawiany przez sklepy internetowe. Ponadto trzy rekordowe oferty z 2012 roku, które wygenerowały kilkadziesiąt tysięcy sprzedanych kuponów, również pochodzą od usługodawców internetowych – informuje Marta Krauze z serwisu Citeam.pl.

Co dziesiąty kupon nabywany na serwisie z rabatami dotyczy usług kosmetycznych oraz – w niemal równej mierze – kategorii Podróże. Podobne wyniki sprzedażowe generują oferty z zakresu zdrowia oraz sportu, a nieco mniej te pochodzące z branży gastronomicznej.

Oprócz żarówek LED dostępnych z rabatem 40 proc., niesłabnącą popularnością cieszyły się zniżki na wywoływanie zdjęć, m.in. w Empikfoto czy w FotoAs. Rekordowe deale umożliwiały zakup 100 odbitek zdjęć w formacie 10×15 z rabatem 69 proc.

Co ciekawe, do pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się ofert w 2012 roku przebojem wdarły się rogale świętomarcińskie wystawione na Citeam.pl przez Urząd Miasta Poznania. Przysmaki, po podaniu kodu zniżkowego z kuponu, można było zamówić na terenie całej Polski za pośrednictwem Allegro.

Top Deals w regionach – najpopularniejsze oferty z dużych miast

Z rabatów chętnie korzystali również mieszkańcy dużych miast poszukujący rozrywki w swoim regionie. Największą popularnością cieszyły się kupony do kin 5D Extreme, sieci zlokalizowanej w największych miastach – sprzedano ponad 9 tys. kuponów.

Na drugim miejscu znaleźli się poznaniacy, którzy szturmem wykupili niemal 5 tys. kuponów (zniżka na poziomie 50 proc.) do pierogarni „Chatka Babuni”. W zestawieniu Top Deals 2012 stolica zajęła dopiero trzecie miejsce – jedną z najpopularniejszych ofert z Warszawy była ta wystawiona przez organizatorów „Niewidzialnej Wystawy”, która jest promowana jako interaktywna wyprawa w głąb całkowitej ciemności. W cenie jednego biletu normalnego można było zakupić dwie wejściówki. Mieszkańcy stolicy bardzo chętnie wybierali się także na sushi za pół ceny.

Połowa najchętniej kupowanych ofert w regionach dotyczyła usług z kategorii Kultura oraz Rozrywka. Równie popularne są jednak rabaty do restauracji, które stanowią 40 proc. sprzedawanych kuponów w dużych miastach – wyjaśnia Marta Krauze z serwisu Citeam.pl.

Top Deals w kategorii Turystyka – góry najpopularniejsze

W kategorii Podróże bezkonkurencyjne okazały się oferty wystawiane przez hotele, pensjonaty oraz innych organizatorów turystyki z polskich gór. To właśnie ta lokalizacja była najchętniej wybierana przez fanów rabatów – propozycja wypoczynku za pół ceny nad morzem zachęciła już nieco mniej
nabywców. Trzecie miejsce na podium zajęły wyjazdy do polskich miast.

Choć górskie destynacje były wybierane najczęściej, to w zestawieniu Top Deals 2012 z kategorii Podróże pierwsze miejsce należy do usługodawcy z Łeby. Trzygwiazdkowy hotel z tej nadmorskiej miejscowości sprzedał łącznie niemal 900 kuponów z rabatem 50 proc. na 3 dni pobytu dla dwojga ze śniadaniami.

W dalszej kolejności ponad 800 kuponów sprzedał jeden z hosteli w Zakopanym, który kusił internautów ofertą noclegu ze śniadaniem w kwocie 17 zł. Z podobnym wynikiem sprzedażowym zakończyła się propozycja trzydniowego pobytu w Szklarskiej Porębie, ze śniadaniem oraz obiadokolacją w cenie 95 zł.

Źródło: Citeam.pl

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
18.09.2023

Wdrożenie sklepu internetowego krok po kroku

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę