Świstak.pl wprowadza prowizję od sprzedaży

Ekomercyjnie

Informacja prasowa

Od 1 września 2011 r. Świstak.pl rozpoczyna pobieranie opłat od sprzedaży. Wystawianie produktów będzie jednak wciąż bezpłatne.

Wysokość prowizji wynosi odpowiednio 2% dla kont firmowych i 4% dla osób prywatnych. Wprowadzone opłaty nie dotyczą sprzedaży artykułów o wartości do 1,00 zł. Korzystniejsze warunki dla firm to pierwszy z wielu przywilejów zaplanowanych dla właścicieli przedsiębiorstw. Niezależnie od tego, każdy użytkownik serwisu otrzyma na starcie darmowe doładowanie wirtualnego salda, które wykorzysta na spłatę swoich należności. Kwota zasilenia wyniesie do 5 zł, w zależności od rodzaju posiadanego konta.

Świstak.pl pozostawał bezpłatny przez 7 lat, a więc najdłużej ze wszystkich platform aukcyjnych funkcjonujących na rynku. „Od początku przyświecała nam idea stworzenia dobrej alternatywy dla Allegro. Dlatego przede wszystkim skupiliśmy się na stworzeniu kompletnego produktu. Teraz wprowadzamy prowizję, która jest naturalną konsekwencją rozwoju platformy internetowej” – mówi Piotr Szymczak, Product Manager serwisu.

Założeniem serwisu jest pobieranie opłat od użytkowników wyłącznie w momencie, gdy uzyskają oni efekt np. w postaci sprzedanego przedmiotu. Dlatego też umieszczanie ofert pozostanie wciąż bezpłatne.

Serwis aukcyjny Świstak.pl istnieje od 2004 roku. Aktualnie odwiedza go 1,3 mln realnych użytkowników (źródło: Google Analytics, Megapanel PBI/Gemius, maj 2011).

(Powyższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową firmy, której dotyczy
i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji eKomercyjnie.pl)

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę