Światowy Dzień Oszczędzania: jak oszczędzają użytkownicy zakupów grupowych?

Ekomercyjnie

Informacja prasowa

CiTeam.plKoniec miesiąca to dla wielu Polaków sądny dzień – w portfelu pusto, trzeba więc zacisnąć pasa. A to właśnie dziś, 31 października, celebrujemy Światowy Dzień Oszczędzania. W oczekiwaniu na „pierwszego”, serwis zakupów grupowych Citeam.pl podsumowuje oszczędności użytkowników, najwyższe rabaty oraz rekordowe oferty.

Kto oferuje najwyższe rabaty w serwisach zakupów grupowych? Według danych Citeam.pl największe obniżki cenowe proponują sklepy internetowe, rynek edukacji i szkoleń oraz podmioty z kategorii Kosmetyka – to na tych ofertach internauci mogą zaoszczędzić najwięcej.

A gdzie i jakie kwoty faktycznie oszczędzają użytkownicy? „Tylko dzięki kuponom nabywanym w kategorii Cała Polska, internauci zaoszczędzili aż 53 mln zł. Kwota ta jest wyliczana na podstawie relacji normalnej ceny do tej, jaką oferuje usługodawca po udzieleniu rabatu” – wyjaśnia Marta Krauze, dyrektor Citeam.pl.

Równie często ręce zacierali nabywcy ofert turystycznych, którzy skorzystali z rabatów udzielanych przez hotele, ośrodki SPA i inne podmioty działające w branży. W ciągu półtorej roku internauci zaoszczędzili 26 mln zł wybierając się w podróż po zakupieniu kuponu zniżkowego. Na podium plasuje się również kategoria Okazje Allegro, gdzie można znaleźć oferty sklepów internetowych oraz sprzedawców działających na platformie handlowej.

Na zniżki o jakiej wysokości mogą liczyć użytkownicy zakupów grupowych? „Prawie połowa wszystkich wystawianych ofert umożliwia użytkownikom skorzystanie z rabatów na poziomie od 46 do 55 proc.” – mówi Marta Krauze z Citeam.pl. Jednak, co ciekawe, już co trzeci kupon pochodzący z serwisu zakupów grupowych dotyczy rabatu w granicach od 56 do 75 proc. Natomiast co ósmy pozwala zaoszczędzić nabywcy od 26 do 45 proc. w porównaniu do ceny, którą należałoby ponieść kupując poza serwisem zakupów grupowych.

Serwisy z rabatami oferują przeważnie usługi czy produkty w kwocie kilkudziesięciu czy kilkuset złotych. Zdarzają się jednak oferty, gdzie wysokość zniżki może przyprawić o zawrót głowy, np. rekordowe 5 tys. zł za kupon zniżkowy o wartości 55 tys. zł na zakup domu z działką na jednym z podwarszawskich osiedli. Realnie deweloper proponował zatem oszczędność na poziomie 50 tys. zł. Obok rekordowych zniżek, pojawiały się również oferty za symboliczną złotówkę. Najtańsza oferta wystawiona na Citeam.pl pochodziła od jednej z sieci komórkowych, która udostępniła kupon o wartości 1 zł na zakup HTC Desire HD w określonym abonamencie, na atrakcyjniejszych warunkach niż przewidywała standardowa oferta.

Które z ofert zdobyły do tej pory największe grono nabywców? Rekordowa liczba osób skusiła się na zakup żarówek LED, pizzy czy biletów do kina 5D. Każdy z tych deali wygenerował sprzedaż na poziomie od 7 do kilkunastu tysięcy kuponów. Polacy równie chętnie oszczędzali również na wywoływaniu zdjęć przez Internet, zakupach w internetowej aptece oraz na markowym obuwiu sportowym oferowanym na Allegro. Udanego Dnia Oszczędzania!

Źródło: Citeam.pl

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę