SOFORT Bank wybiera FEXCO jako partnera w procesowaniu transgranicznych płatności

Ekomercyjnie

Informacja prasowa

SOFORT Bank, bank branży e-commerce specjalizujący się w obsłudze firm, wybrał wiodącego operatora transakcji finansowych FEXCO jako swojego partnera w procesowaniu międzynarodowych płatności online. Użytkownicy SOFORT Banking skorzystają z bezpośrednich płatności firmy SOFORT AG, które od teraz będą bardziej uniwersalne i znajdą zastosowanie na poziomie transgranicznym.

Partnerstwo z FEXCO usprawni obsługę płatności pomiędzy krajami o różnych walutach, takich jak Wielka Brytania, Polska i Niemcy. W przyszłości kupujący będą mogli wygodnie użyć własnej waluty płacąc z SOFORT Banking, nawet jeśli zakup będzie dokonywany w sklepie o obcej walucie.

„Europa jest coraz mocniej zjednoczona – jednak jeśli chodzi o transakcje płatnicze jesteśmy daleko od spójnego wewnętrznego rynku. Współpraca z FEXCO, globalnym liderem w obsłudze transakcji finansowych, stanowi dla nas istotny krok w drodze do jednolitego Europejskiego obszaru płatności”, wyjaśnia Dr. Gerrit Seidel, CEO SOFORT AG i SOFORT BANK.

System dostarcza wiele praktycznych zalet. Na przykład,polski konsument może dokonać zakupu w niemieckim sklepie, płacąc wygodnie w swojej własnej walucie, w PLN. Tymczasem niemiecki sprzedawca otrzymuje kwotę w Euro, przy czym cały proces przebiega w tle automatycznie.

Nowa funkcjonalność przyniesie korzyści również dla Konsumenta w strefie Euro, co oznacza, że transfer pieniędzy w obrębie Europy będzie możliwy, nawet jeśli bankowość online Konsumenta nie funkcjonuje w obszarze SEPA.

„Żadna metoda przelewu bezpośredniego nie oferuje porównywalnych korzyści. Oznacza to, że SOFORT Banking będzie jeszcze bardziej uniwersalny i stanie się czymś więcej, niż alternatywą dla portfeli wirtualnych oraz kart kredytowych. Zdecydowanie zwiększy to liczbę klientów, ponieważ wiele osób w Europie nie posiada kart kredytowych czy kont portfeli elektronicznych, lub niechętnie ich używa ze względów bezpieczeństwa” – kontynuuje Seidel.

Poprzez FEXCO, SOFORT Bank połączył siły z partnerem, który jest wiodącym dostawcą w obszarze przetwarzania transakcji. FEXCO Corporate Payments (FCP) umożliwia marce SOFORT Bank uproszczenie transakcji międzynarodowych tym sprzedawcom internetowym, którzy posiadają konto bankowe w SOFORT Bank.

„Cieszymy się na myśl o wpółpracy z SOFORT AG. Firma jest jednym z wiodących usługodawców w obszarze płatności internetowych i razem będziemy w stanie rozwijać się i zwiększać efektywność międzynarodowych transakcji płatniczych” – komentuje Gerard O’Sullivan, Head of FEXCO Business Services i członek zespołu zarządzającego FEXCO. „FEXCO Corporate Payments zapewni transgraniczne rozliczanie w imieniu SOFORT Bank poprzez naszą platformę i partnerów bankowych”.

Sondaże pokazują, że SOFORT Banking jest jedną z najbardziej ekonomicznych i najczęściej używaną metodą wśród wszystkich metod płatności internetowych. Metoda ta jest wykorzystywana w ośmiu krajach (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Włochy, Holandia, Belgia, Polska i Wielka Brytania).

Źródło: SOFORT Banking

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
23.11.2022

Recykling treści – praktyczne zalecenia i przykłady

Jan Kinal

Jan Kinal

CEO
setugo.pl

Artykuł
21.11.2022

Black Friday nie musi być black. Jak się do niego dobrze przygotować?

Magdalena Hajduga

Magdalena Hajduga

Head of Business Development
Apaczka.pl

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę