Sklep Cyfrowe.pl świętuje 10 lat na rynku

Ekomercyjnie

eKomercyjnie.pl

cyfrowe-pl-logo-new-smallSklep Cyfrowe.pl obchodzi w tym roku swoje dziesiąte urodziny. Na stronie http://www.cyfrowe.pl/10lat firma przygotowała specjalną promocję dla klientów z tej okazji. Sam sklep czeka komplenty redesign – na początek zaprezentowano nowe logo opracowane wspólnie z agencją Midea.

Jak możemy przeczytać w oficjalnej informacji prasowej:

Po dziesięciu latach na rynku nadszedł czas na zmiany. Już na wiosnę szykujemy zmianę wyglądu sklepu internetowego oraz naszych sklepów stacjonarnych w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Szczecinie.

Cyfrowe.pl należy do ścisłej czołówki sklepów branży foto-video w Polsce. Działa od 2003 roku. Posiada w ofercie prawie 13 000 produktów – aparaty fotograficzne, kamery, obiektywy, wyposażenie studia i wiele innych. Oprócz sprzedaży przez Internet, prowadzi 5 sklepów stacjonarnych: w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Szczecinie (otwarty w sierpniu 2013).

cyfrowe-pl-logo-new

Cyfrowe.pl to przede wszystkim fachowe doradztwo i wysoka jakość obsługi. W 2009 roku został uznany za najlepszy sklep foto-video w Polsce w prestiżowym rankingu sklepów internetowych tygodnika Wprost i portalu Money.pl. Również w 2009 sklep uzyskał pierwsze miejsce wśród sklepów foto-video, w rankingu największych pod względem obrotów sklepów internetowych branżowego magazynu InternetStandard.pl. W 2010 r. uzyskał Złoty Laur Konsumenta 2010 jako najpopularniejszy sklep foto-video w Polsce.

W 2013 roku otrzymał tytuł Lidera Rynku jako Najlepsza w Polsce Firma w zakresie sprzedaży sprzętu Foto-Video przez wyspecjalizowany sklep internetowy w konkursie LIDER RYNKU 2013. Dodatkowo, w tym samym roku, podczas targów eHandlu odbywających się w Poznaniu, sklep odebrał nagrodę w konkursie „Bezpieczny eSklep 2013”.

cyfrowe-pl-sg

Jak mówi prezes Cyfrowe.pl – Jarosław Banacki:

10 lat to dużo czasu. Wtedy „narodziło się” Cyfrowe.pl i od tamtego czasu w szybkim tempie osiągnęło – myślę, że mogę tak powiedzieć – wiek dojrzały. Dzisiaj 35 osób tworzy zgrany zespół. Jesteśmy obecni ze sklepami tradycyjnymi w 5 różnych miastach Polski i realizujemy kilka tysięcy zamówień miesięcznie.

Ktoś mógłby stwierdzić, że to żaden sukces bo „sprzedaż w Internecie ciągle rośnie”. Niby tak, ale po drodze nastał kryzys gospodarczy. Poza tym znam sklepy fotograficzne, nawet nie takie małe, które już nie istnieją. Znam też takie, które prowadzą działalność, ale zatrudniają cały czas tyle samo osób co w 2003 roku, a nawet mają taką samą stronę internetową!

Bardzo chcieliśmy pochwalić się tymi okrągłymi urodzinami, stąd pomysł specjalnej promocji dla klientów. Zaprezentowaliśmy również nasze nowe logo. W najbliższych miesiącach czeka nas zmiana strony internetowej sklepu i wszystkich materiałów reklamowych tak aby uzyskać spójność wizerunku.

Nie poprzestaniemy oczywiście tylko na zmianie wyglądu. Pracujemy nad naszą ofertą i myślimy o nowych usługach dla klientów. Jednak zawsze pozostaniemy specjalistami od sprzętu fotograficznego i związanego z filmowaniem.

Nieustannie usprawniamy naszą stronę internetową aby zakupy były jeszcze bardziej wygodne. Zostało już to dostrzeżone przez specjalistów: Raport użyteczności sklepów – ekomercyjnie.pl czy nominacja do nagród e-Commerce Polska w kategorii Strona przyjazna klientowi.

Przez te 10 lat zmieniło się wiele, zmienili się też e-konsumenci. Obecnie mniej płacą za pobraniem i chętniej płacą kartą płatniczą. Mogą wybierać wśród wielu sposobów dostawy i to robią (kurierzy, paczkomaty, odbiory w kioskach itp.). Nadal jednak chętnie odbierają towary zamówione przez Internet w naszych sklepach stacjonarnych, to się nie zmieniło: nie lubimy płacić kosztów przesyłek.

Obecnie klienci mniej potrzebują porady sprzedawcy gdyż zasoby Internetu dostarczają im aż nadto opinii, testów, opisów, zdjęć i filmów dotyczących produktów. Nadal jednak są stosunkowo mało świadomi swoich praw przy zakupach przez Internet. Prognozuję jednak, że to szybko się zmieni wraz
z nowymi regulacjami prawnymi, jakie wejdą w życie w przyszłym roku.

Od redakcji eKomercyjnie.pl: Gratulujemy całej załodze Cyfrowe.pl wytrwałości i zaangażowania w rozwój biznesu. Życzmy powodzenia w realizacji przyszłych planów! :)

Źródło: informacja prasowa

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę