Sklep Bellugio.pl po wdrożeniu certyfikatu Trusted Shops

Ekomercyjnie

Informacja prasowa

Bellugio.pl, sklep oferujący bogaty asortyment galanterii, z powodzeniem buduje zaufanie klientów po wprowadzeniu certyfikatu Trusted Shops. Ta ostatnia firma poinformowała, że po dwóch latach od uzyskania certyfikatu oraz integracji pozostałych usług, takich jak Opinie o Sklepie i Ochrona Kupującego, sklep umocnił swoją pozycję na rynku.

Sklep internetowy Bellugio.pl należy do firmy ZBROJA International Trade Andrzej Zbroja i został założony w marcu 2007 roku jako kolejny etap rozwoju firmy z ponad 20-letnim doświadczeniem w sprzedaży galanterii. Sklep oferuje bogaty asortyment wysokiej jakości akcesoriów, w tym torebki wizytowe, wieczorowe, zakupowe, paski, portfele, portmonetki, plecaki, torby podróżne, walizki i nesesery. Bellugio jest również dystrybutorem produktów światowych marek, takich jak United Colors of Benetton, Sisley, Levi’s oraz Ghepard.

Certyfikat jako wyróżnik

Sklep Bellugio.pl podjął szereg kroków, aby umocnić swoją pozycję w branży. W 2009 roku zmieniony został wygląd strony internetowej oraz udoskonalono katalog produktów, tak aby klienci mogli szybko i wygodnie przeglądać akcesoria dostępne w ofercie. Firma potrzebowała jednak rozwiązania, które zapewniłoby przewagę konkurencyjną na rynku. W tym celu postanowiła uzyskać certyfikat, który byłby sygnałem dla kupujących, że Bellugio jest poważną firmą, funkcjonuje zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem konsumenckim oraz przestrzega dobrych praktyk sprzedaży.

„Nie zależało nam na zdobyciu „znaczka“, za którym nie stoją żadne wartości. Byliśmy gotowi podjąć wysiłek, poddać się szczegółowemu audytowi i udoskonalić nasz sklep, aby stał się bardziej przyjazny klientom. Sprawdziliśmy dostępne na rynku certyfikaty, a podczas wyboru zwróciliśmy uwagę na takie aspekty jak ich niezależność, rozpoznawalność oraz opcje, dzięki którym moglibyśmy się wyróżnić. W przypadku Trusted Shops była to Ochrona Kupującego, czyli gwarancji zwrotu pieniędzy w przypadku niedostarczenia przez sklep przesyłki” – wyjaśnia Paweł Majnert.

Wdrożenie i integracja

Bellugio.pl zdecydował się na pakiet, który obejmuje system Opinii o Sklepie, Audyt i Znak Jakości Trusted Shops oraz Ochronę Kupującego. Podczas implementacji rozwiązań specjaliści ds. prawa i certyfikacji Trusted Shops blisko współpracowali z zespołem Bellugio. Od początku do projektu przypisany był opiekun, który udzielał rad i wskazówek w jaki sposób dostosować sklep do norm wymaganych przez Trusted Shops.

„Trusted Shops zaoferował wsparcie zespołu ekspertów, który wykazał się przyjaznym podejściem oraz wysokim profesjonalizmem i rzetelnością. Proces integracji przebiegał sprawnie i bez zakłóceń w bieżącej obsłudze naszych klientów” – kontynuuje Paweł Majnert.

Oprócz wsparcia prawnego w ramach pakietu, sklep Bellugio.pl otrzymuje na bieżąco informacje na temat zmian w przepisach prawnych wprowadzanych zarówno w Polsce, jak i Unii Europejskiej.

Wiarygodność, która procentuje

Rozwiązania Trusted Shops to dla Bellugio kluczowy czynnik, który stoi za dynamicznym rozwojem sklepu internetowego. Firma odnotowała znaczny wzrost liczby klientów oraz wyraźnie zwiększone obroty.

„Kupujący w internecie borykają się z szeregiem wątpliwości. Obawiają się nie tylko utraty pieniędzy w przypadku nieuczciwych sprzedawców, ale również uciążliwych procedur jeśli będą chcieli odstąpić od umowy albo wymienić lub reklamować towar. Wraz z Trusted Shops udało nam się zbudować zaufanie do zakupów w naszym sklepie, które przekuwamy na zyski. Odbieramy pozytywne sygnały nie tylko od klientów, ale również kontrahentów, którzy uważają nas za solidnego partnera. Dodatkowo Opinie o Sklepie, które mogą być dodawane jedynie przez klientów sklepu, tworzą system rekomendacji, który jest ważnym narzędziem marketingowym” – wymienia atuty certyfikatu Paweł Majnert.

„Dzięki ulepszeniu obsługi klienta, działaniom marketingowym oraz uzyskaniu certyfikatu Trusted Shops udało nam się w 2011 roku zanotować wzrost sprzedaży na poziomie 21% w porównaniu do roku poprzedniego. Dodatkowo liczba osób odwiedzających stronę Bellugio.pl wzrosła o 18%, a liczba nowych klientów o 12%” – cytuje statystyki Paweł Majnert.

Plany na przyszłość

Sklep internetowy Bellugio.pl został niedawno laureatem ogólnopolskiego konkursu „Polski Internet 2011” w kategorii e-zakupy. Dla firmy jest to sygnał, że idzie w dobrym kierunku. W dalszej perspektywie Bellugio.pl planuje integrację sklepu z serwisem społecznościowym Facebook, aby jeszcze lepiej dostosować się do zmieniających się preferencji e-konsumentów.

Źródło: Trusted Shops

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę