Ruszają zapisy do trzeciego Dnia Darmowej Dostawy! Akcja odbędzie się 3 grudnia 2012 roku

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

Jak niektórzy zdążyli już zauważyć i dodać swoje sklepy, w tym roku eKomercyjnie.pl po raz trzeci organizuje Dzień Darmowej Dostawy – akcję, która ma zachęcić Polaków do robienia zakupów w sieci oraz pokazać, że nasza branża potrafi skutecznie działać razem. Poniżej znajdziecie więcej informacji odnośnie DDD, który tym razem odbędzie się 3 grudnia br. (poniedziałek).

Czym jest Dzień Darmowej Dostawy (w skrócie DDD)?
Głównym celem akcji Dnia Darmowej Dostawy jest zachęcenie jak największej liczby osób do zrobienia zakupów w sieci (jako alternatywy dla odwiedzania tradycyjnych sklepów). Darmowa dostawa dobrze przemawia do osób, które do tej pory nie zamawiały w sieci, ale również dodatkowo zachęca dotychczasowych e-klientów do ponownych zakupów.

W czasie Dnia Darmowej Dostawy 2012 (3 grudnia) sklepy uczestniczące w akcji oferują wszystkim swoim klientom darmową dostawę zamówień, niezależnie od ich wartości*, sposobu płatności i metody dostawy.

(*) powyższa gwiazdka oznacza największą zmianę w najbliższej edycji Dnia Darmowej Dostawy. Postanowiliśmy dostosować regulamin do oczekiwań sklepów i wprowadziliśmy możliwość określenie minimalnej wartości zamówienia realizowanego w sklepie internetowym – chodzi o kwotę 20 zł brutto. Oczywiście sklep sam decyduje czy wprowadza taki limit (informując o tym swoich Klientów). Mamy nadzieję, że to rozwiąże problem zamówień za 5 zł kurierem za pobraniem…

Jakie są najważniejsze warunki uczestnictwa w akcji?

  • Zaoferowanie klientom darmowej dostawy zamówień złożonych 3 grudnia br, niezależnie od ich wartości, sposobu płatności czy metody dostawy.
  • Rejestracja sklepu internetowego na stronie http://www.dziendarmowejdostawy.pl/
  • Wysłanie do własnej bazy klientów informacji o tym, że sklep uczestniczy w DDD wraz z odnośnikiem do głównej strony akcji.
  • Promocję DDD na stronach sklepu oraz w kanałach dotarcia do klienta, które posiada sklep (np. Facebook).

Szczegółowe warunki określa Regulamin Akcji DDD, z którym należy się zapoznać przed podjęciem decyzji o uczestnictwie w akcji.

Ile to kosztuje?
Sklepy nie płacą żadnych opłat za uczestnictwo w akcji Dnia Darmowej Dostawy. To wspólny pomysł do tego, żeby rynek e-handlu rósł w szybszym tempie. Koszty dla samych sklepów to pokrycie darmowej dostawy dla wszystkich klientów, co w przypadku nagle zwiększonej liczby zamówień jest wystarczającą kwotą za udział:)

Jak DDD jest (i będzie) promowany w tym roku?
W przypadku promocji Dnia Darmowej Dostawy stawiamy na te same pomysły, co przy okazji poprzednich edycji. Akcję będą promować wszyscy partnerzy wydarzenia, same sklepy internetowe, mamy też agencję PR do docierania z przekazem do „dużych” mediów. Ogólnie robimy wszystko, żeby o DDD dowiedziało się jak najwięcej osób i żeby 3 grudnia złożyli jak najwięcej zamówień w sklepach uczestniczących w akcji. Przez wszystko rozumiem informacje prasowe, wywiady w radiu, mailingi do dużych baz e-mailowych konsumentów, itd.

Dołącz swój sklep już teraz!
Jeżeli prowadzisz sklep internetowy, to zapraszam Cię do udziału w Dniu Darmowej Dostawy. Działając razem powinniśmy przebić się z komunikatem o wygodzie zakupów w sieci do mediów tradycyjnych i skłonić ludzi do wybierania e-sklepów zamiast tradycyjnych placówek handlowych. O to chyba nam wszystkim chodzi:)

Link do formularza rejestracyjnego dla sklepów »

ZAPRASZAM!
DzieńDarmowejDostawy.pl

PS. W przypadku dodatkowych pytań, zapraszam do komentowania poniżej.

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę