RUCH S.A. przejmuje NetPress Digital (Nexto.pl) i wchodzi na rynek e-publikacji

Ekomercyjnie

Informacja prasowa

NetPress Digital to jeden z liderów na rynku sprzedaży ebooków, audiobooków i e-prasy. Spółka głównie działa przez swoją księgarnię internetową Nexto.pl, która jest czołowym sklepem na rynku e-książek. Rozwój spółki nie uszedł uwadze większym firmom, co spowodowało, że Netpress Digital zostało przejęte przez kolportera prasy papierowej, spółkę RUCH S.A.

– Fuzja Nexto z RUCH-em jest z naszej perspektywy znakomitą wiadomością – mówi Bartłomiej Roszkowski, prezes NetPress Digital – Dzięki tej inwestycji nasza spółka będzie mogła rozwijać się wspólnie z jedną z największych firm na polskim rynku i będzie bardziej konkurencyjna dla innych sklepów z branży. Ta współpraca pozwoli nam stać się bardziej stabilnym podmiotem, a także korzystać z większego zakresu kanałów dystrybucyjnych i promocyjnych.

Założony w 1918 roku RUCH S.A. obecnie jest jednym z największych kolporterów prasy w Polsce z blisko 40% udziałem w rynku. Spółka dostarcza prasę do ponad 22 000 punktów, a pod logo RUCHu działa 6 000 punktów sprzedaży detalicznej. Dziennie obsługuje blisko 8 milionów klientów detalicznych. Nabywając udziały w NetPressie RUCH rozszerzy swoja działalność o dystrybucję e-prasy, e-booków i audiobooków.

– Przejęcie udziałów w NetPress jest krokiem milowym w naszej strategii wejścia na rynek e-commerce. Zakup spółki, która ma najwięcej tytułów prasowych jest kontynuacją przyjętej i ogłaszanej już przez nas strategii wejścia na rynek e-prasy. RUCH ma najszerszą ofertę wśród tradycyjnych kolporterów prasy, która teraz, dzięki temu, że uzyskamy dostęp do platformy oferującej zakup publikacji elektronicznych w formatach tekstowych i audio, będzie dostępna również przez Internet – powiedział Paweł Szymański, Prezes RUCH S.A.

Z dniem dzisiejszym RUCH S.A. staje się większościowym udziałowcem NetPressu. Na mocy umowy nabywa pakiet 80% udziałów, a pozostałe 20% pozostaje w rękach założyciela spółki. Oznacza to, że NetPress żegna się z dotychczasowym inwestorem, Grupą MCI Management S.A.

Sylwester Janik, członek zarządu MCI Management SA i zarządzający funduszem MCI.TechVentures, w którego portfelu znajdował się NetPress powiedział: – NetPress jest przykładem spółki, która z sukcesem zbudowała swoją pozycję w nowym segmencie dystrybucji audio-książek oraz książek i prasy elektronicznej. W czasie naszego zaangażowania, spółka znacząco rozwinęła platformę dystrybucji online, wprowadziła sprzedaż w kanale mobilnym i rozpoczęła dystrybucję e-czytników, zawsze z sukcesem współpracując z liderami rynku online i mobile w Polsce. Jesteśmy przekonani, że Zarząd spółki wykorzysta potencjał dalszego rozwoju w ramach Ruch SA dzięki komplementarności oferty NetPress i bazy klientów Ruch SA.

Źródło: NetPress Digital

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę