RUCH S.A. przejmuje NetPress Digital (Nexto.pl) i wchodzi na rynek e-publikacji

Ekomercyjnie

Informacja prasowa

NetPress Digital to jeden z liderów na rynku sprzedaży ebooków, audiobooków i e-prasy. Spółka głównie działa przez swoją księgarnię internetową Nexto.pl, która jest czołowym sklepem na rynku e-książek. Rozwój spółki nie uszedł uwadze większym firmom, co spowodowało, że Netpress Digital zostało przejęte przez kolportera prasy papierowej, spółkę RUCH S.A.

– Fuzja Nexto z RUCH-em jest z naszej perspektywy znakomitą wiadomością – mówi Bartłomiej Roszkowski, prezes NetPress Digital – Dzięki tej inwestycji nasza spółka będzie mogła rozwijać się wspólnie z jedną z największych firm na polskim rynku i będzie bardziej konkurencyjna dla innych sklepów z branży. Ta współpraca pozwoli nam stać się bardziej stabilnym podmiotem, a także korzystać z większego zakresu kanałów dystrybucyjnych i promocyjnych.

Założony w 1918 roku RUCH S.A. obecnie jest jednym z największych kolporterów prasy w Polsce z blisko 40% udziałem w rynku. Spółka dostarcza prasę do ponad 22 000 punktów, a pod logo RUCHu działa 6 000 punktów sprzedaży detalicznej. Dziennie obsługuje blisko 8 milionów klientów detalicznych. Nabywając udziały w NetPressie RUCH rozszerzy swoja działalność o dystrybucję e-prasy, e-booków i audiobooków.

– Przejęcie udziałów w NetPress jest krokiem milowym w naszej strategii wejścia na rynek e-commerce. Zakup spółki, która ma najwięcej tytułów prasowych jest kontynuacją przyjętej i ogłaszanej już przez nas strategii wejścia na rynek e-prasy. RUCH ma najszerszą ofertę wśród tradycyjnych kolporterów prasy, która teraz, dzięki temu, że uzyskamy dostęp do platformy oferującej zakup publikacji elektronicznych w formatach tekstowych i audio, będzie dostępna również przez Internet – powiedział Paweł Szymański, Prezes RUCH S.A.

Z dniem dzisiejszym RUCH S.A. staje się większościowym udziałowcem NetPressu. Na mocy umowy nabywa pakiet 80% udziałów, a pozostałe 20% pozostaje w rękach założyciela spółki. Oznacza to, że NetPress żegna się z dotychczasowym inwestorem, Grupą MCI Management S.A.

Sylwester Janik, członek zarządu MCI Management SA i zarządzający funduszem MCI.TechVentures, w którego portfelu znajdował się NetPress powiedział: – NetPress jest przykładem spółki, która z sukcesem zbudowała swoją pozycję w nowym segmencie dystrybucji audio-książek oraz książek i prasy elektronicznej. W czasie naszego zaangażowania, spółka znacząco rozwinęła platformę dystrybucji online, wprowadziła sprzedaż w kanale mobilnym i rozpoczęła dystrybucję e-czytników, zawsze z sukcesem współpracując z liderami rynku online i mobile w Polsce. Jesteśmy przekonani, że Zarząd spółki wykorzysta potencjał dalszego rozwoju w ramach Ruch SA dzięki komplementarności oferty NetPress i bazy klientów Ruch SA.

Źródło: NetPress Digital

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
23.11.2022

Recykling treści – praktyczne zalecenia i przykłady

Jan Kinal

Jan Kinal

CEO
setugo.pl

Artykuł
21.11.2022

Black Friday nie musi być black. Jak się do niego dobrze przygotować?

Magdalena Hajduga

Magdalena Hajduga

Head of Business Development
Apaczka.pl

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę