Raport Internet2k11 – sporo informacji o ecommerce dla każdego

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

Redakcja serwisu Internet Standard po raz drugi opublikowała ranking polskich firm internetowych, stworzony na podstawie wyników finansowych oraz wyników oglądalności poszczególnych serwisów. W raporcie nie brakuje informacji z branży ecommerce, które powinny Was zainteresować, w tym oczywiście zestawienia najlepiej zarabiających sklepów.

Na czele rankingu najlepszych firm internetowych w Polsce bez zmian jest Grupa Allegro, z szacowanymi przychodami za 2010 rok w wysokości 660 mln PLN (rok wcześniej było 550 mln PLN).

Fajne jest to, że autorzy raportu zdobyli całkiem sporo informacji na temat zysków/straty netto w 2010 roku sklepów internetowych z podziałem na odpowiednie kategorie (strony 60-62). Na listach są głównie znane marki, choć kilku nie pamiętam z poprzedniego roku. W czołówce najlepiej zarabiających firm internetowych nie brakuje też porównywarek cen oraz usługodawców dla ecommerce’u (np. spółka Zakupy.com).

Oprócz samych liczb, w Internet2k11 znajdziemy sporą sekcję poświęconą serwisom zakupów grupowych (w tym wywiady z szefami Groupona, Grupera czy OKazika). Osobiście polecam również rozmowę z Marcinem Iwińskim na temat sklepu cyfrowego z grami GoG.com, który świetnie radzi sobie na międzynarodowym rynku.

Pobierz raport Internet2k11 »

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
29.11.2022

Boże Narodzenie a terminowe dostawy – jak wybrać niezawodnego dostawcę?

Magdalena Hajduga

Magdalena Hajduga

Head of Business Development
Apaczka.pl

Artykuł
28.11.2022

Sprzedaż subskrypcyjna. Czy ten model to przyszłość e-commerce?

Piotr Kałwa

Piotr Kałwa

E-commerce Success Manager
idosell.com

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę