Przegląd prasy ecommerce 6 lipca 2011

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

W dzisiejszym przeglądzie prasy ecommerce: Amazon kontynuuje ekspansje, przejmuje Book Depository – Większość serwisów zakupów grupowych upadnie – Furgonetka.pl – wspierając e-commerce w Polsce – Internetowy Dom Handlowy łączy się z Index Copernicus International – Infografika o mobile commerce.

Jeżeli znajdziesz jakiś ciekawy materiał na temat ecommerce, którego zabrakło w poniższym zestawieniu, prześlij proszę informacje do mnie na adres: news@ekomercyjnie.pl. Dzięki z góry!

Amazon kontynuuje ekspansje, przejmuje Book Depository »
Tempo przejmowania kolejnych podmiotów przez Amazon.com jest imponujące (nic dziwnego, że zbudowali takie ecommerce’owe imperium). Tym razem zakupili brytyjską księgarnię The Book Depository, która jest określana mianem najszybciej rozwijającej się księgarni w Europie.

Większość serwisów zakupów grupowych upadnie »
Wywiad Interaktywnie.com z Citeam.pl Development Specialist, Michałem Orzołem. Trochę informacji o tym, jak rozwija się ten serwis zakupów grupowych od Allegro (2 mln uzytkoników) i czym różni się od Groupona.

Furgonetka.pl – wspierając e-commerce w Polsce »
Kolejny wywiad, tym razem z Piotrem Szymczakiem – eCommerce Director Społeczności.pl, odpowiedzialnym za projekt Furgonetka.pl. Projekt z miesiąca na miesiąc rozwija się w tempie 20-25%, ale pierwszy komentujący tekst nie mógł tego znieść :)

Internetowy Dom Handlowy łączy się z Index Copernicus International »
IDH skutecznie rozpycha się na polskim rynku, tym razem zdecydowali się na inwestycję w projekt systemu do zarządzania nauką i karierą naukową, który może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Mobile commerce – infografika »
Infografika na dziś, tym razem dotycząca mobile commerce. Łukasz Plutecki stawia, że w ciągu 1-2 lat internet mobilny i mobile commerce, to będą kluczowe aspekty podejmowania decyzji zakupowych przez świadomych klientów. Coś w tym jest.

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę