Przegląd prasy ecommerce 24 sierpnia 2011

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

W dzisiejszym przeglądzie prasy: BuyVIP zmienia się w Markafoni – Jak fiskus kontroluje handel internetowy? – Pierwszy salon ANSWEAR.com w Echo Kielce – Kiosk z prasą w internecie – Są startupem. Chcą konkurować z… Allegro – Zapłaciłeś kartą – trudniej cię oszukać w Internecie – Koniec Super Sprzedawców na Allegro.

BuyVIP zmienia się w Markafoni »
Spółka BuyVIP Polska, która należy do Grupy Allegro, zmienia nazwę swojego serwisu na Markafoni. Zmiana powinna zakończyć się na początku września. Czyżby używanie nazwy BuyVIP było nie po drodze Allegro po kupnie firmy-matki przez Amazon?

Jak fiskus kontroluje handel internetowy? »
O tym, jak szybko urząd skarbowy może dowiedzieć się co i jak sprzedajemy w sieci. Coraz sprawniej idzie wyłapywanie tych osób czy firm, które handlując w sieci „zapominają” o takich rzeczach jak podatki.

Pierwszy salon ANSWEAR.com w Echo Kielce »
Tak jak zapowiadali, tak zrobili. Answear.com oprócz sklepu internetowego handluje też offline. Dla mnie taki salon wygląda naprawdę rewelacyjnie – polecam całą galerię zdjęć w powyższym materiale.

Kiosk z prasą w internecie »
Historia firmy e-Kiosk, która rozwija się w dobrym tempie oferując swoim klientom cyfrową prasę. Na start projektu wydano około 100 tys. zł, teraz roczne przychody firmy powinny zbliżyć się do 7 mln zł.

Są startupem. Chcą konkurować z… Allegro »
Kolejny tekst o startupach w „dużych” mediach, tym razem startup zahacza o ecommerce. Opisywany projekt – clicXS.com – ma zagrozić Allegro. Historia cudowna dla prasy, za to sam serwis nieszczególnie przypadł mi do gustu (spróbujcie po wejściu na stronę szybko odpowiedzieć sobie na pytanie, o co w tym chodzi?).

Zapłaciłeś kartą – trudniej cię oszukać w Internecie »
Płacąc kartą za zakupy w Internecie możemy liczyć na pomoc banku w odzyskaniu pieniędzy, jeśli sklep nie wywiąże się z umowy. Więcej szczegółów w komentarzu analityka firmy Expander.

Koniec Super Sprzedawców na Allegro! »
„Sensacyjny” news na koniec. Zamiast statusu Super Sprzedawcy na Allegro obowiązuje teraz Standard Allegro, który jest fajnie wyróżniany na liście aukcji (odznaka). Serwis szykuje kolejne zmiany – nie wiadomo jednak, czy wpłyną na prowizje.

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę