Przegląd prasy ecommerce 20-21 lipca 2011

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

Dzisiejszy przegląd prasy ecommerce wyszedł łączony, ponieważ wczoraj burze skutecznie uniemożliwiły mi publikowanie wpisów. Co planuje Heppin.com (wywiad z Tomaszem Jarominem) – Sto osób nacięło się na tanie prawo jazdy z Groupona – 600 stron klauzul zakazanych w regulaminie twego sklepu. Wiemy, jak możesz ich uniknąć – Kto może reklamować zgubioną paczkę u kuriera? – Bezokularow.pl – dotrzeć z ofertą poza sieć – 5.10.15. otwiera nowy sklep internetowy – Social media w e-commerce, Facebook nie najważniejszy – Amazon zaczyna wypożyczać e-podręczniki, póki co tylko w USA.

Co planuje Heppin.com – wywiad z Tomaszem Jarominem »
Po wywiadzie na eKomercyjnie.pl, Tomek Jaromin odpowiedział też na pytania Szopek Magazine. Pierwszego dnia po rebrandingu Intymnie.com w Heppin.com gwałtownie spadły zamówienia w sklepie, ale później wszystko wróciło do normy i zmierza w dobrym kierunku.

Sto osób nacięło się na tanie prawo jazdy »
Kolejna afera z Grouponem w roli głównej. Tym razem kupujący „nacięli” się na tanie kursy prawa jazdy, a firma, która je oferowała została zamknięta. Weryfikacja sprzedawców to coraz większe wyzwanie dla serwisów zakupów grupowych i muszą znaleźć jakieś dobre rozwiązanie na ten problem.

600 stron klauzul zakazanych w regulaminie twego sklepu. Wiemy, jak możesz ich uniknąć »
Klauzule niedozwolone to aktualnie temat numer jeden. Podobno Urzęd Ochrony Konkurencji i Konsumentów pracuje nad zwiększeniem przejrzystości rejestru oraz instrukcją dla przedsiębiorców, jak z niego korzystać. Podobno.

Kto może reklamować zgubioną paczkę u kuriera? »
Konkretny tekst wyjaśniający problemy z reklamacjami paczek u kuriera. W przypadku odbioru uszkodzonej przesyłki uprawnionym do reklamacji jest klient sklepu. Z kolei w momencie zaginięcia przesyłki, reklamację może składać zarówno nadawca, jak i odbiorca.

Bezokularow.pl – dotrzeć z ofertą poza sieć »
Krótki wywiad z Wojtkiem Kyciakiem na temat dalszych planów rozwoju jego sklepu Bezokularow.pl, w kontekście ostatnich doniesień na temat planowanego debiutu na New Connect. Firma planuje uruchamianie sprzedaży offline, ciekawe co z tego wyjdzie.

5.10.15. otwiera nowy sklep internetowy »
W najbliższych dniach znana marka odzieży dziecięcej 5.10.15 otworzy swój własny sklep internetowy pod adresem www.51015kids.eu. Póki co, strona sklepu nie prezentuje się zbyt rewelacyjnie, ale z czasem i wzrostem popularności będzie pewnie rozwijana.

Social media w e-commerce, Facebook nie najważniejszy »
Łukasz Plutecki przytoczył parę ciekawych informacji z eMarketera na temat social commerce. Warto zerknąć.

Amazon zaczyna wypożyczać e-podręczniki, póki co tylko w USA »
News zza ocenu, czyli Amazon nie zwalnia tempa i oferuje klientom nowe rozwiązania. Wypożyczanie podręczników to świetny pomysł i miło będzie popatrzeć, jak ten projekt się rozwinie. Tymczasem Polacy mogą tylko pomarzyć o wejściu Amazon.com do Polski. Byłoby tak pięknie!

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę