Przegląd prasy ecommerce 2 sierpnia 2011

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

W dzisiejszym przeglądzie prasy ecommerce: Drogi sklepie, czy wygodnie Ci siedzi się na bombie? – Prawdy i mity o zakupach grupowych – E-handel: Stanowy skok na kasę? – Internetowy sklep marki Bartek miał 1,37 mln zł przychodów w pierwszym półroczu – Platforma BigCommerce zdobyła 15 milionów dolarów na rozwój.

Prawdy i mity o zakupach grupowych »
Przegląd prasy zaczynamy standardowo, od tekstu na temat zakupów grupowych :) Tym razem obalono mity związane z obawami klientów takich serwisów (m.in. niska jakoś usług czy to, czy firmom opłaca się sprzedawać za połowe normalnej ceny). Artykuł fajny, ale z tym obaleniem mitów bym nie przesadzał – są różne przypadki.

Czy wygodnie siedzi się na bombie? »
Świetny, przekrojowy tekst Piotra Karwatki na temat problemów, z którymi muszą sobie poradzić właściciele sklepów opartym na silniku osCommerce (blisko 90 tys. sklepów zainfekowano niebezpiecznym dla użytkownika kodem). Przy okazji porady jak uniknąć podobnej, technologicznej wpadki, która może mieć bardzo negatywyny wpływ na biznes (od sporych strat po zamknięcie).

E-handel: Stanowy skok na kasę? »
Amerykańskie stany chcą czerpać korzyści z szybko rosnącego handlu internetowego i zastanawiają się nad wprowadzeniem podatku od sprzedaży. Ciekawe, co z tego wynikie.

Internetowy sklep marki Bartek zanotował przychód 1,37 mln zł w pierwszym półroczu »
Szopek Magazine zdobył wyniki finansowe sklepu internetowego marki Bartek. Oprócz cyferek, dostaliśmy też informację o tym, że głównym sposobem na generowanie nowych zamówień jest regularnie wysyłany newsletter do sporej bazy aktywnych subksrybentów.

BigCommerce Closes $15 Million Series A Investment from General Catalyst Partners »
News zza oceanu na zakończenie. BigCommerce, czyli jedna z najszybciej rosnących platform do prowadzenia sklepu internetowego w USA, zdobyła 15 milionów dolarów na dalszy, dynamiczny rozwój. Firma była rentowna nawet bez dofinansowania, ale dzięki niemu wiele rzeczy zrobi szybciej. Podobno miesięcznie pojawia się na niej aż 1000 nowych sklepów…

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę