Porównywarka Tanio.pl kończy działalność

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

Sklepy promujące swoje sklepy na łamach porównywarki cen Tanio.pl otrzymały dzisiaj informację o tym, że z dniem 1 marca 2012 roku Wirtualna Polska wycofuje się z prowadzenia tego serwisu. Jako oficjalny powód tej decyzji podano „zmianę strategii dotyczącej obszaru e-commerce”. Portal będzie teraz aktywniej promować porównywarkę Nokaut.pl.

Poniżej treść wiadomości, którą otrzymali właściciele sklepów internetowych:

Szanowni Państwo,
 
chcielibyśmy poinformować, iż z powodu zmiany strategii dotyczącej obszaru e-commerce z dniem 1 marca 2012 roku Wirtualna Polska wycofuje się z prowadzenia serwisu tanio.pl.
 
W związku z powyższym od 1 marca 2012 nie będziemy przyjmować oraz prezentować Państwa ofert w porównywarce cen tanio.pl. Jeszcze w styczniu otrzymają Państwo wypowiedzenie zawartych z Tanio umów. Wypowiedzenia mają skutek na koniec miesiąca kalendarzowego od momentu doręczenia, więc Państwa oferta będzie prezentowana do 29 lutego 2012 roku.
 
Serdecznie Państwu dziękujemy za dotychczasową współpracę i zachęcamy do korzystania z innych, atrakcyjnych produktów reklamowych służących do promocji sklepów internetowych.
 
Na wszelkie Państwa pytania odpowiedzą nasi specjaliści.
 
(dane kontaktowe do osób)
 
Z poważaniem,
Zespół tanio.pl.

Porównywarka Tanio.pl ruszyła w październiku 2009 roku. Jej start poprzedziła bardzo efektowna (prasa, TV, radio, telewizja, internet, outdoor i nie tylko) kampania reklamowa – Zatanisci.pl (krótki opis akcji znajdziecie tutaj), dzięki której serwis odwiedziło w pierwszym miesiącu funkcjonowania ponad 2,2 mln użytkowników. W wyniku działań reklamowych bardzo szybko urosła też liczba sklepów współpracujących z porównywarką (z 1200 do 1800).

Niestety, po zakończeniu okresu intensywnej promocji Tanio.pl nie zagościło na stale w czołówce Megapanelu i nie było w stanie nawiązać rywalizacji z liderami rynku. Nie pomogła w tym również nowa kampania (Potaniacze) i pomimo sporych środków wydanych na rozwój serwisu, jego właściciel – portal Wirtualna Polska – zdecydował się o wycofaniu z projektu.

Zamiast promocji własnej porównywarki, Wirtualna Polska będzie forsować wśród swoich użytkowników Nokaut.pl – zgodnie z porozumieniem w tej sprawie z początku grudnia (link).

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę