Porównywarka kantorów Quantor.pl – czyli jak zaoszczędzić na wakacjach

Ekomercyjnie

Informacja prasowa

Wakacyjny wypoczynek z roku na rok staje się coraz droższy, dlatego powstaje coraz więcej sposobów na ograniczanie kosztów. Osoby wybierające się na urlop za granicę, mogą tego lata skorzystać z nowego pomysłu wrocławskich studentów – porównywarki kantorów. Serwis internetowy Quantor to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce, które porównuje aktualne kursy walut z prawie 500 kantorów całego kraju.

W każdym większym polskim mieście znaleźć można od kilkunastu do kilkudziesięciu punktów wymiany oferujących różne kursy walut. Serwis internetowy Quantor pozwala w prosty sposób porównać ceny pomiędzy poszczególnymi kantorami. Internetowe zestawienie zawiera ceny kupna i sprzedaży 13 popularnych walut, które mogą się przydać podczas wypoczynku za granicą. Porównywarka pomoże odnaleźć najbardziej korzystny ze względu na cenę i lokalizację kantor w ponad 120 miastach w całej Polsce.

Serwis działa od kwietnia tego roku i korzysta z niego już ponad tysiąc osób każdego dnia. Twórcami porównywarki jest grupa studentów z Politechniki Wrocławskiej, związanych ze społecznością couchsurfingu. Jak twierdzi współtwórca serwisu Konrad Kowalewski, pomysł stworzenia porównywarki zrodził się z potrzeby częstej wymiany walut przed zagranicznymi wyjazdami.

Dotychczas powstało wiele serwisów ułatwiających podejmowanie decyzji podczas planowania wakacyjnego wypoczynku. Popularne są różnego rodzaju serwisy agregujące oferty biur podróży czy strony pozwalające wyszukać tanie połączenia lotnicze. Porównywanie ofert kantorów to jednak nowość. Jak twierdzi Konrad Kowalewski, biorąc pod uwagę aktualne różnice w kursach walut, przeciętna rodzina Nowaków może zaoszczędzić na jednorazowej wymianie nawet do 200 zł. Nie dziwi więc stale rosnąca liczba użytkowników porównywarki kantorów

Źródło: Quantor.pl

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę