Ponad milion klientów OPONEO.PL S.A., firma planuje rozpoczęcie sprzedaży w Stanach Zjednoczonych

Ekomercyjnie

Informacja prasowa

Ponad 10 lat temu, kiedy to dzisiejsza spóła giełdowa OPONEO.PL S.A. rozpoczynała sprzedaż opon i felg przez Internet, e-commerce w Polsce raczkował. Obecnie firma posiada milion klientów i dynamicznie rozwija sprzedaż za granicą. Planuje również jedno ze swoich największych przedsięwzięć – podbój USA.

OPONEO.PL S.A., spółka która od 2009 roku działa również na rynku europejskim, osiąga dziś przychody rzędu 170,9 mln rocznie, ponad dwukrotnie większych od przychodów z 2007 roku, gdy debiutowała na warszawskiej giełdzie. W lipcu br. podała informację o kolejnych wzrostach; wstępna wielkość przychodów za II kwartał 2012 roku, wyniosła ok. 51 533 tys. zł i stanowiła 125% przychodów osiągniętych w II kwartale roku ubiegłego.

Firma skutecznie zwiększa sprzedaż, w szczególności za granicą (tj. we Francji, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii), gdzie wysłała już setki tysięcy opon. Zamówienia ze sprzedaży zagranicznej stanowią obecnie ponad 20% wszystkich zamówień.

Siedem krajów Europy to jednak nie koniec ekspansji bydgoskiej spółki e-commercowej. Plany lidera internetowej sprzedaży opon i felg zakładają utrzymywanie silnej pozycji w Polsce i ciągłe poszerzanie zagranicznych rynków zbytu, jak choćby tych ujętych w najbliższych działaniach strategicznych – Belgii, Irlandii czy USA. Zespół OPONEO.PL przygotowuje już amerykańską wersję sklepu www.oponeo.com i jest w trakcie organizacji kwestii formalno-prawnych do otwarcia spółki na terenie Stanów Zjednoczonych. To największy z dotychczasowych projektów związanych ze sprzedażą zagraniczną.

Efekty stałego rozwoju OPONEO.PL przekładają się nie tylko na wyniki finansowe firmy, ale również na liczbę zadowolonych klientów z zakupów przez internet. Spółka pozyskała właśnie swojego milionowego klienta, którego nagrodziła kompletem opon za złotówkę (link do informacji).

Źródło: OPONEO S.A.

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę