Ponad milion klientów OPONEO.PL S.A., firma planuje rozpoczęcie sprzedaży w Stanach Zjednoczonych

Ekomercyjnie

Informacja prasowa

Ponad 10 lat temu, kiedy to dzisiejsza spóła giełdowa OPONEO.PL S.A. rozpoczynała sprzedaż opon i felg przez Internet, e-commerce w Polsce raczkował. Obecnie firma posiada milion klientów i dynamicznie rozwija sprzedaż za granicą. Planuje również jedno ze swoich największych przedsięwzięć – podbój USA.

OPONEO.PL S.A., spółka która od 2009 roku działa również na rynku europejskim, osiąga dziś przychody rzędu 170,9 mln rocznie, ponad dwukrotnie większych od przychodów z 2007 roku, gdy debiutowała na warszawskiej giełdzie. W lipcu br. podała informację o kolejnych wzrostach; wstępna wielkość przychodów za II kwartał 2012 roku, wyniosła ok. 51 533 tys. zł i stanowiła 125% przychodów osiągniętych w II kwartale roku ubiegłego.

Firma skutecznie zwiększa sprzedaż, w szczególności za granicą (tj. we Francji, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii), gdzie wysłała już setki tysięcy opon. Zamówienia ze sprzedaży zagranicznej stanowią obecnie ponad 20% wszystkich zamówień.

Siedem krajów Europy to jednak nie koniec ekspansji bydgoskiej spółki e-commercowej. Plany lidera internetowej sprzedaży opon i felg zakładają utrzymywanie silnej pozycji w Polsce i ciągłe poszerzanie zagranicznych rynków zbytu, jak choćby tych ujętych w najbliższych działaniach strategicznych – Belgii, Irlandii czy USA. Zespół OPONEO.PL przygotowuje już amerykańską wersję sklepu www.oponeo.com i jest w trakcie organizacji kwestii formalno-prawnych do otwarcia spółki na terenie Stanów Zjednoczonych. To największy z dotychczasowych projektów związanych ze sprzedażą zagraniczną.

Efekty stałego rozwoju OPONEO.PL przekładają się nie tylko na wyniki finansowe firmy, ale również na liczbę zadowolonych klientów z zakupów przez internet. Spółka pozyskała właśnie swojego milionowego klienta, którego nagrodziła kompletem opon za złotówkę (link do informacji).

Źródło: OPONEO S.A.

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
18.09.2023

Wdrożenie sklepu internetowego krok po kroku

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę