Polacy coraz chętniej kupują podręczniki w sieci

Ekomercyjnie

Informacja prasowa

Z roku na rok w sprzedaży podręczników przestają dominować tradycyjne księgarnie. Wybierając e-zakupy, Rodzice mogą zaoszczędzić nie tylko czas, który spędziliby w kolejkach, ale też pieniądze. Merlin.pl odnotował aż 42-procentowy wzrost wartości sprzedaży w porównaniu z 2011 rokiem.

„Sezon podręcznikowy rozpoczyna się w połowie sierpnia, kiedy rodzice uczniów wracają z urlopów i zazwyczaj na ostatnią chwilę szukają książek. Od 20 do 31 sierpnia odnotowaliśmy 15 proc. wzrost liczby zamówień i aż 42-procentowy wzrost wartości sprzedaży w porównaniu z ubiegłym rokiem. To bardzo dobry wynik” – mówi Michał Kulka, Dyrektor Marketingu merlin.pl. Jak podaje sklep, zamówienia w tym roku złożyło aż 32 proc. klientów więcej. Ponad dwukrotnie częściej decydowali się oni na zakup całych pakietów. Z danych merlin.pl wynika, że najchętniej podręczniki w sieci kupują rodzice najmłodszych uczniów – 54 proc. sprzedanych pozycji to pozycje do szkoły podstawowej.

Sklep rozpoczął promocję podręczników już w czerwcu, obniżając ceny nawet o 15 proc. Zadbał także o ich dostępność – bardzo wiele tytułów oferował z wysyłką w 24 godziny. W ofercie nie zabrakło także niszowych, specjalistycznych tytułów, które często nie są dostępne w tradycyjnych księgarniach. Dodatkowo merlin.pl zapewnił szeroki wybór artykułów szkolnych, m.in.: plecaków, piórników, przyborów do pisania.

„Udało nam się przyciągnąć bardzo wielu nowych klientów. To głównie zasługa szerokiej oferty i dobrych cen. Ogromny wpływ na sprzedaż ma również koszt dostawy” – wyjaśnia Michał Kulka. Dlatego też sklep poszerza możliwości bezpłatnego odbioru paczek (ostatnio udostępnił odbiór w partnerskiej sieci punktów Mail Boxes Etc.) i zapewnia darmową dostawę kurierską podręczników, czym przyciąga klientów z mniejszych miejscowości. Jak wynika z badań sklepu, rodzice decydujący się na zakupy przez internet, to grupa świadomych klientów, wysoko ceniąca wygodę – częściej dokonują przedpłaty za zamówienia i chętniej wybierają przesyłkę kurierską.

Dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli kupić wszystkich tytułów dobra wiadomość – do 10 września podręczniki w merlin.pl można wciąż kupić nawet 15% taniej, a przy zakupie za minimum 199 zł przesyłka kurierem jest gratis.

Źródło: merlin.pl

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę