OleOle.pl ułatwia pozbywanie się starego sprzętu AGD/RTV przy zakupie nowego

Ekomercyjnie

Informacja prasowa

Niejednokrotnie dopiero po zakupie nowego telewizora, pralki lub lodówki kupujący zastanawia się, co zrobić ze starym urządzeniem. Wyjścia do tej pory były dwa. Można oddać niefunkcjonalne wyposażenie do punktu gromadzenia zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego lub udać się do sklepu, w którym zakupiony został nowy produkt. Sklep internetowy OleOle.pl daje trzecią alternatywę. Przy zakupach w e-sklepie dostawcy zabiorą starą lodówkę na korzystnych warunkach.

Na mocy z ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym konsument nie może wyrzucać np.: pralki, telewizora, czy suszarki łącznie z innymi odpadami. Artykuły oznaczone symbolem przekreślonego kosza, czyli te zawierające szkodliwe substancje jak rtęć, brom, kadm, czy freon, powinny być utylizowane w specjalnych punktach. W wyniku unijnych rozporządzeń obowiązkiem, każdego sprzedawcy jest nieodpłatnie przyjęcie od swojego klienta zużytego towaru, jednak wcześniej trzeba go do sklepu dostarczyć, a to może sprawić konsumentom spory kłopot.

Rozwiązanie problemu mogą stanowić oferowane przez internetowych sprzedawców udogodnienia. – Podczas składania zamówienia klient może wybrać opcje przewiezienia na przykład zużytej pralki, czy telewizora. Usługę tę świadczymy na terenie całego kraju i wiąże się ona z wydatkiem około 50 zł. Jednak w przypadku lodówki wprowadziliśmy możliwość transportu starego sprzętu za opłatą 1 złotego – komentuje Tomasz Żelazny z OleOle.pl, jednego z większych sklepów internetowych specjalizujących się w sprzedaży RTV, AGD i elektroniki.

Jak pozbyć się wielkogabarytowych śmieci?

Detaliczny i hurtowy sprzedawca ustawowo jest zobligowany do przyjęcia od nas starego urządzania, w momencie gdy kupimy nowe. Działa tu zasada pralka za pralkę, lodówka za lodówkę, czy telewizor za telewizor.

Do sklepu sprzęt trzeba jednak dostarczyć osobiście. Problem pojawia się, w momencie kiedy nie dysponujemy odpowiednim środkiem transportu przystosowanym do przewozu wielkogabarytowych przedmiotów, a najbliższa data zbiórki elektorśmieci zaplanowana w okolicy wybiega daleko w przyszłość.

Większość klientów korzysta z opcji przewiezienia zużytego sprzętu. To prosty, wygodny i w tym przypadku jeden z najtańszych sposobów pozbycia się niepotrzebnych już przedmiotów – komentuje Tomasz Żelazny.

Nowy artykuł wnoszony jest do domu klienta, a następnie zabierany jest ten stary. – To unikatowa usługa w branży. Jeśli pojawia się u konkurencji, w większości wypadków funkcjonuje tylko lokalnie – dodaje.

***

O obowiązku konsumenta należy pozbycie się niesprawnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w sposób zgodny z prawem i niezagrażający środowisku. Warto o tym pamiętać również z uwagi na fakt, iż za pozostawienie urządzeń elektrycznych i elektronicznych w miejscu do tego nie przeznaczonym np. wyrzucenie do śmietnika, wystawienie przed blok czy porzucenie w lesie grozi kara grzywny do 5000 zł.

Źródło: OleOle.pl

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę