Oficjalny start platformy sklepowej WellCommerce.pl

Platformy e-commerce
Ekomercyjnie

Informacja prasowa

Grupa Divante poinformowała o oficjalnym starcie swojej platformy sklepowej WellCommerce.pl, która była tworzona przez ostatnie 6 miesięcy. Powstanie oprogramowania jest związane z inwestycją w Open-Source Gekosale.pl, która miała miejsce w maju br (link). Oprogramowanie przez ostatnich kilka tygodni było intensywnie testowane w trakcie zamkniętych beta-testów. Co ciekawe, już kilkunastu z testerów zdecydowało się na zakup platformy i uruchomienie produkcyjne sklepów.

„WellCommerce daje nowe możliwości i nie ogranicza użytkowników. Nasi klienci mogą docelowo przejść, bez zmiany platformy, do wersji Open Source lub komercyjnej. Nad platformą pracował 20 osobowy zespół inżynierów i specjalistów który do tej pory tworzył projekty dla największych sklepów internetowych. Podczas 6 miesięcznej pracy udało nam się w WellCommerce zawrzeć wiedzę i doświadczenie które budowaliśmy latami. Wierzymy, że zostanie to docenione przez klientów!” – mówi Piotr Karwatka, członek rady nadzorczej WellCommerce Sp. z o.o., wiceprezes zarządu w Grupie Divante.

W WellCommerce wykorzystano całe doświadczenie Divante z obsługi największych sklepów internetowych. Małe sklepy otrzymują bezpłatny dostęp do personalizowanych rekomendacji (takich samych jak używa np. Merlin.pl czy Empik.com), zaawansowanego eMail Marketingu i wiedzy o usability zamkniętej w dwóch bezpłatnych szablonach sklepu (opracowanych na bazie badań eyetrackingowych i 10 lat doświadczeń). Zbudowano także potężny pakiet korzyści by zwiększyć szanse naszych klientów na powodzenie już od startu.

„Jako pierwsi kierujemy też naszą ofertę szczególnie w stronę sklepów oryginalnych, wyróżniających się asortymentem i obsługą klienta. Chcemy by oprogramowanie Well służyło do stworzenia naprawdę ciekawych i oryginalnych sklepów, które wniosą coś nowego do Sieci. Dajemy artystom, projektantom, rzemieślnikom i hobbystom możliwość realizowania swoich pasji i zarabiania na nich” – dodał Piotr Karwatka.

Opłaty miesięczne za WellCommerce.pl rozpoczynają się od 75 zł netto za pakiet Startowy (do 1000 produktów, 200 zamówień/mc, 1 GB pojemności). Szczegółowy cennik dostępny jest tutaj.

Poniżej jeszcze drugi, oficjalny komunikat w sprawie startu WellCommerce.pl:

Rusza nowa platforma sklepowa WellCommerce.pl

WellCommerce.pl zapewnia wolność w budowaniu sklepu internetowego. Platforma umożliwia w dowolnym momencie przejście na wersję Open-Source lub dedykowaną. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce.

Autorzy zadbali o to by wybierając oprogramowanie WellCommerce, zyskać wszystko co potrzebne do prowadzenia działalności e-Commerce.

W pakiecie korzyści znalazły się między innymi:

  • profesjonalny system rekomendacji Quartic
  • darmowa domena .pl i poczta internetowa
  • kupony na reklamę w wyszukiwarkach, porównywarkach, sieciach reklamowych i serwisach eCommerce
  • korzystne warunki na współpracę z systemami płatności i kurierami oraz automatyczna integracja (aby zacząć sprzedawać nie są wymagane żadne dodatkowe umowy i formalności)
  • 10 darmowych przesyłek do Paczkomatów InPost
  • rabaty i dodatkowe bonusy na usługi SEO, grafikę, usability i social media
  • bezpłatny audiobook dla przedsiębiorców od Audioteka.pl
  • Pakiet korzyści będzie sukcesywnie rozwijany i udostępniany nowym jak i obecnym użytkownikom platformy.

Oprócz pakietu korzyści oprogramowanie zostało wyposażone w obszerną bibliotekę pomocy technicznej. Na ponad 300 stronach poradników zebrano nie tylko informacje o tym jak korzystać z platformy, ale też jak założyć firmę, zająć się logistyką, dobrać asortyment. Jednym słowem – jak zacząć sprzedaż w Sieci”. Wkrótce ruszą też darmowe szkolenia dostępne w formie webinariów.

Bardzo się cieszymy, że udało nam się stworzyć unikatowy i kompleksowy produkt. Już w trakcie testów sporo osób przeszło do nas z innych platform, podkreślając wysoką jakość wykonania i pro-sprzedażowość naszej platformy. Mamy nadzieję, że WellCommerce pozwoli rozpocząć sprzedaż pod własną domeną także osobom dla których założenie sklepu było do tej pory zbyt skomplikowane lub używały tylko aukcji internetowych – mówi Adam Piotrowski, prezes zarządu WellCommerce Sp. z o.o.

Oprogramowanie było intensywnie testowane w trakcie zamkniętych beta-testów. W tym czasie kilkunastu z testerów zdecydowało się na zakup platformy i uruchomienie produkcyjne sklepów.

Źródło: Grupa Divante / WellCommerce.pl

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Artykuł
04.12.2023

Polski czy zagraniczny marketplace? Sprzedaż online nie wszędzie się opłaci

Mariola Barzyk-Libura

Mariola Barzyk-Libura

Business Unit Director, Product Owner
wszystko.pl

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę