Oficjalny start platformy sklepowej WellCommerce.pl

Platformy e-commerce
Ekomercyjnie

Informacja prasowa

Grupa Divante poinformowała o oficjalnym starcie swojej platformy sklepowej WellCommerce.pl, która była tworzona przez ostatnie 6 miesięcy. Powstanie oprogramowania jest związane z inwestycją w Open-Source Gekosale.pl, która miała miejsce w maju br (link). Oprogramowanie przez ostatnich kilka tygodni było intensywnie testowane w trakcie zamkniętych beta-testów. Co ciekawe, już kilkunastu z testerów zdecydowało się na zakup platformy i uruchomienie produkcyjne sklepów.

„WellCommerce daje nowe możliwości i nie ogranicza użytkowników. Nasi klienci mogą docelowo przejść, bez zmiany platformy, do wersji Open Source lub komercyjnej. Nad platformą pracował 20 osobowy zespół inżynierów i specjalistów który do tej pory tworzył projekty dla największych sklepów internetowych. Podczas 6 miesięcznej pracy udało nam się w WellCommerce zawrzeć wiedzę i doświadczenie które budowaliśmy latami. Wierzymy, że zostanie to docenione przez klientów!” – mówi Piotr Karwatka, członek rady nadzorczej WellCommerce Sp. z o.o., wiceprezes zarządu w Grupie Divante.

W WellCommerce wykorzystano całe doświadczenie Divante z obsługi największych sklepów internetowych. Małe sklepy otrzymują bezpłatny dostęp do personalizowanych rekomendacji (takich samych jak używa np. Merlin.pl czy Empik.com), zaawansowanego eMail Marketingu i wiedzy o usability zamkniętej w dwóch bezpłatnych szablonach sklepu (opracowanych na bazie badań eyetrackingowych i 10 lat doświadczeń). Zbudowano także potężny pakiet korzyści by zwiększyć szanse naszych klientów na powodzenie już od startu.

„Jako pierwsi kierujemy też naszą ofertę szczególnie w stronę sklepów oryginalnych, wyróżniających się asortymentem i obsługą klienta. Chcemy by oprogramowanie Well służyło do stworzenia naprawdę ciekawych i oryginalnych sklepów, które wniosą coś nowego do Sieci. Dajemy artystom, projektantom, rzemieślnikom i hobbystom możliwość realizowania swoich pasji i zarabiania na nich” – dodał Piotr Karwatka.

Opłaty miesięczne za WellCommerce.pl rozpoczynają się od 75 zł netto za pakiet Startowy (do 1000 produktów, 200 zamówień/mc, 1 GB pojemności). Szczegółowy cennik dostępny jest tutaj.

Poniżej jeszcze drugi, oficjalny komunikat w sprawie startu WellCommerce.pl:

Rusza nowa platforma sklepowa WellCommerce.pl

WellCommerce.pl zapewnia wolność w budowaniu sklepu internetowego. Platforma umożliwia w dowolnym momencie przejście na wersję Open-Source lub dedykowaną. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce.

Autorzy zadbali o to by wybierając oprogramowanie WellCommerce, zyskać wszystko co potrzebne do prowadzenia działalności e-Commerce.

W pakiecie korzyści znalazły się między innymi:

  • profesjonalny system rekomendacji Quartic
  • darmowa domena .pl i poczta internetowa
  • kupony na reklamę w wyszukiwarkach, porównywarkach, sieciach reklamowych i serwisach eCommerce
  • korzystne warunki na współpracę z systemami płatności i kurierami oraz automatyczna integracja (aby zacząć sprzedawać nie są wymagane żadne dodatkowe umowy i formalności)
  • 10 darmowych przesyłek do Paczkomatów InPost
  • rabaty i dodatkowe bonusy na usługi SEO, grafikę, usability i social media
  • bezpłatny audiobook dla przedsiębiorców od Audioteka.pl
  • Pakiet korzyści będzie sukcesywnie rozwijany i udostępniany nowym jak i obecnym użytkownikom platformy.

Oprócz pakietu korzyści oprogramowanie zostało wyposażone w obszerną bibliotekę pomocy technicznej. Na ponad 300 stronach poradników zebrano nie tylko informacje o tym jak korzystać z platformy, ale też jak założyć firmę, zająć się logistyką, dobrać asortyment. Jednym słowem – jak zacząć sprzedaż w Sieci”. Wkrótce ruszą też darmowe szkolenia dostępne w formie webinariów.

Bardzo się cieszymy, że udało nam się stworzyć unikatowy i kompleksowy produkt. Już w trakcie testów sporo osób przeszło do nas z innych platform, podkreślając wysoką jakość wykonania i pro-sprzedażowość naszej platformy. Mamy nadzieję, że WellCommerce pozwoli rozpocząć sprzedaż pod własną domeną także osobom dla których założenie sklepu było do tej pory zbyt skomplikowane lub używały tylko aukcji internetowych – mówi Adam Piotrowski, prezes zarządu WellCommerce Sp. z o.o.

Oprogramowanie było intensywnie testowane w trakcie zamkniętych beta-testów. W tym czasie kilkunastu z testerów zdecydowało się na zakup platformy i uruchomienie produkcyjne sklepów.

Źródło: Grupa Divante / WellCommerce.pl

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
14.12.2022

Na jakiej platformie założyć sklep internetowy? Porównanie rozwiązań

Łukasz Badziak

Łukasz Badziak

Content Marketing Specialist
cyberfolks.pl

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę