Od 1 lipca wzrosną ceny przesyłek kurierskich!

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

W wielu krajach Unii Europejskiej obowiązuje opłata dla pojazdów powyżej 3,5 tony za użytkowanie infrastruktury drogowej. W Polsce zacznie obowiązywać od 1 lipca 2011 roku. Niestety, to najprawdopodobniej oznacza podwyżkę opłat za przesyłki kurierskie dla sklepów internetowych.

Firma GLS Poland wysłała już do swoich klientów informację w tej sprawie. W przygotowanym piśmie zwraca uwagę na ciągłe optymalizowanie kosztów własnych, jednak zaznacza, że nie jest w stanie całkowicie wyeliminować nowych, które pojawią wraz z wprowadzeniem e-myta.

W praktyce to oznacza dodatkową opłatę od każdej paczki i trzeba się na nią przygotować już teraz (wciąż nie wiadomo jednak, ile konkretnie ma wynosić). Właściciele sklepów, którzy nadają setki czy tysiące paczek miesięcznie z pewnością odczują tę „nowość” na otrzymywanych fakturach.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy kolejne firmy kurierskie zdecydują się na dodanie dodatkowej opłaty do swoich cenników. Jej wprowadzenie wydaje się być tylko kwestią czasu. Już teraz trzeba się zastanowić, czy przenieść nową opłatę na klientów czy zdecydować się na pozostawienie kosztów dostawy na dotychczasowym poziomie. Która opcja wydaje się Wam lepsza?

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
29.03.2023

Jak najkorzystniej tworzyć rolki na Instagramie?

Julia Rybska

Julia Rybska

Specjalistka ds. kreacji contentu, Social media managerka
setugo.pl

Artykuł
28.03.2023

A co, jeśli będzie kryzys? Gotowe pomysły na optymalizację kosztów w sklepie internetowym

Piotr Kałwa

Piotr Kałwa

E-commerce Success Manager
idosell.com

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę