Morele.net pozyskało inwestora – fundusz MCI.TechVentures kupił pakiet mniejszościowy

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

Fundusz MCI.TechVentures, zarządzany przez notowaną na giełdzie spółkę MCI Management, zainwestował w jeden z największych pod względem przychodów sklepów internetowych w Polsce i drugi co do wielkości e-sklep komputerowy – Morele.net.

Z informacji prasowych wiemy, że MCI.TechVentures kupiło pakiet mniejszościowy, zaś wartość inwestycji znalazła się w przedziale 1,5 – 5 mln EUR. Środki mają wzmocnić kapitał obrotowy Morele.net i pomóc w realizacji rozpoczętych projektów.

„Nasza strategia zakłada dalszy dynamiczny wzrost sprzedaży oraz wzmacnianie relacji z producentami, co pozwala nam na budowanie unikalnej wartości dla klientów. Jesteśmy przekonani, że dzięki wsparciu MCI.TechVentures – zarówno finansowemu, jak i merytorycznemu – szybciej osiągniemy pozycję lidera w segmencie e-commerce IT i multimedia w Polsce.” – mówi Michał Pawlik, prezes zarządu Morele.net.

Morele.net to jedyny sklep ze swojej branży, który nie posiada zaplecza w postaci tradycyjnej sieci handlowej. Według danych z ostatniego raportu e-Commerce Standard, firmę w kategorii IT wyprzeda jedynie Komputronik. Obecnie spółka realizuje 15 tys. zamówień miesięcznie i posiada 16 placówek odbierania zamówień w całym kraju (tzw. NetPunkty).

Przychody Morele.net mają wynieść w 2011 roku ponad 110 mln zł, a rok później zwiększyć się do 160 mln zł. Pomimo rywalizacji w konkurencyjnej branży, sklep od trzech lat generuje zysk netto – w 2010 roku wyniósł 1,3 mln zł (przychody były na poziomie 74,6 mln zł).

W planach firmy jest także wejście na rynki zagraniczne, jednak decyzje w tej sprawie zapadną dopiero pod koniec 2012 roku. Nie wykluczony jest również debiut spółki na giełdzie w ciągu najbliższych kilku lat.

Więcej informacji o Morele.net znajdziecie w najnowszym numerze magazynu eKomercyjnie.pl, który powinien pojawić się online jeszcze w tym tygodniu. Przygotowaliśmy dla Was wywiad ze współzałożycielami tego sklepu.

Źródła wiadomości: MCI / Bankier / Puls Biznesu

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę