M-commerce to przyszłość zakupów grupowych? Citeam.pl wprowadza stronę lekką

Platformy e-commerce
Ekomercyjnie

Informacja prasowa

Citeam.plW 2011 roku nastąpił dynamiczny rozwój dwóch segmentów rynku: zakupów grupowych oraz m-commerce. Oba te elementy łączy teraz serwis Citeam.pl, który udostępnił tzw. stronę lekką. Od teraz nie trzeba już drukować kuponów, wystarczy pokazać je usługodawcy w wersji mobilnej na swoim telefonie komórkowym.

Do tej pory żelazną zasadą rządzącą zakupami grupowymi była konieczność wydrukowania kuponu zniżkowego i okazanie go podczas realizacji usługi. Do takiego zachowania przyzwyczaili się użytkownicy serwisów zakupowych w ciągu niespełna dwóch lat funkcjonowania na rynku. „Chcieliśmy jeszcze bardziej uprościć ten mechanizm, stąd wprowadziliśmy tzw. stronę lekką serwisu. Dzięki niej nie trzeba już drukować kuponu zniżkowego, wystarczy pokazać usługodawcy kupon w wersji mobilnej na swoim telefonie komórkowym. Aktualnie edukujemy firmy wystawiające się na serwisie w tej kwestii” – mówi Marta Krauze, dyrektor zarządzający serwisu Citeam.pl.

Citeam strona lekkaStrona lekka to mobilna wersja serwisu internetowego, którą można przeglądać na telefonie. Takie ulepszenia wprowadziło już większość serwisów Grupy Allegro, do której należy również Citeam.pl. „Strona otwiera się w wersji lekkiej od razu po wpisaniu właściwego adresu w przeglądarce telefonu. Nie trzeba ściągać żadnej dodatkowej aplikacji, można wygodnie przeglądać zawartość serwisu niezależnie od rodzaju systemu operacyjnego czy rozdzielczości ekranu” – wyjaśnia Marcin Bajorek z zespołu Citeam.pl.

Tym właśnie strona lekka różni się od aplikacji mobilnych, które posiada już część serwisów zakupów grupowych – nie trzeba ściągać i instalować dedykowanych rozwiązań na telefon. Zakupy grupowe w lekkim wydaniu posiadają odpowiednio uproszczony interface, mniejszą ilość grafiki, mają być czytelne i dostępne dla wszystkich niezależnie od posiadanego systemu – czy to Symbian, Android czy Windows Phone. Strona lekka uwzględnia najważniejsze kategorie ofert i zakładki, np. listę miast, warunki oferty, Kup Teraz czy konto użytkownika.

Strona lekka serwisu umożliwia również dokonanie zakupu danej oferty za pośrednictwem telefonu. Po opłaceniu kuponu, od razu można z niego skorzystać, o ile usługodawca nie ustalił terminu aktywacji za kilka dni od ukazania się oferty na serwisie. „Można z niej również korzystać w przeglądarce własnego laptopa wpisując odpowiedni adres strony mobilnej” – dodaje Marcin Bajorek.

Citeam.pl i Deal LX to jedyne serwisy zakupów grupowych, który wprowadziły do tej pory tego typu rozwiązanie. Polskie serwisy umożliwiające kupowanie za pół ceny udostępniały dotychczas aplikacje mobilne, które pozwalają głównie na przeglądanie aktualnych ofert na telefonie. Strona lekka to kolejny krok w kierunku rozwoju m-commerce, który przez wielu specjalistów jest uważany za jeden z ważniejszych trendów w handlu internetowym tego roku.

Źródło: Citeam.pl

Przypominamy, że w najbliższym numerze Magazynu eKomercyjnie.pl ukaże się wywiad z okazji pierwszych urodzin Citeam.pl. Czytelnicy mogą wciąż przesyłać nam swoje pytania, które chcieliby zadać przedstawicielom serwisu. Pytania można zadawać w komentarzach lub przesyłać mailem na adres redakcja@ekomercyjnie.pl.

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Artykuł
04.12.2023

Polski czy zagraniczny marketplace? Sprzedaż online nie wszędzie się opłaci

Mariola Barzyk-Libura

Mariola Barzyk-Libura

Business Unit Director, Product Owner
wszystko.pl

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę