Lektury e-przedsiębiorcy: Slajd:ologia – Nauka i sztuka tworzenia genialnych prezentacji

Ekomercyjnie

eKomercyjnie.pl

Slajdologia„Slajd:ologia – Nauka i sztuka tworzenia genialnych prezentacji” zapełnia lukę na polskim rynku wydawniczym. Mało jest książek o tak dogłębnym i profesjonalnym podejściu do tworzenia prezentacji, które są podstawą komunikacji w biznesie. To od nich często zależy wysokość dochodów ze sprzedaży czy awans zawodowy. „Slajd:ologię” powinien przeczytać każdy, kto interesuje się projektowaniem i sztuką designu.

Autorka książki, Nancy Duarte, to właścicielka jednej z największych firm designerskich w Dolinie Krzemowej. Jest zaliczana do nielicznych „guru” w dziedzinie koncepcyjnego i wizualnego tworzenia prezentacji. Z jej usług korzystały m.in. takie znane marki, jak Google, Microsoft, Adobe i Hewlett-Packard.

„Celem komunikacji jest przekonanie innych do przyjęcia Twojego punktu widzenia, aby ułatwić im zrozumienie przyczyn Twojej ekscytacji, smutku, zadowolenia bądź innych uczuć. Jeżeli zamierzasz opracować zwykły dokument z faktami i danymi, odwołaj prezentację i prześlij wszystkim raport.”

W duchu powyższego cytatu napisana jest „Slajd:ologia”. Nancy Duarte przedstawia filozofię budowania slajdów w taki sposób, aby oglądający byli nimi zachwyceni, a każdy prelegent stał się świetnym prezenterem. W postaci diagramów przedstawia takie zagadnienia, jak analiza publiczności, design, sposób prezentacji, rozmieszczenie elementów na slajdach, zastosowanie wizualne obrazów i ruchomych animacji, kompozycje kolorów, a także liczne przykłady sekwencji, zbiorów i procesów. Przekonuje, że każda prezentacja musi mieć odpowiednio dobrane tło, kolorystykę i poprawnie rozmieszczone elementy, które muszą ze sobą dobrze współgrać.

Slajdologia

Każdy prezenter znajdzie tu wskazówki, w jaki sposób wykorzystać grafikę wartą tysiąc słów – niezależnie od oprogramowania, jakim dysponuje. Książka zawiera także liczne case studies, dotyczące ludzi biznesu i polityki. Przewijają się tu m. in. takie postaci, jak prezes Mozilli – Mitchel Baker, były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych – Al Gore czy Rick Justic – wiceprezes Cisco Systems.

„Slajd:ologia” jest bardzo bogata w ilustracje. Są one doskonałym źródłem inspiracji, również dla tych, którzy nie zajmują się tworzeniem prezentacji. Opisane przez autorkę podstawy designu mogą być pomocne dla projektantów sklepów i serwisów internetowych oraz grafików komputerowych. Można stwierdzić, że książka sama w sobie jest dziełem designu, bo jej forma jest równie dobra, co treść.

Podsumowując, „Slajd:ologia” to świetnie napisana książka o tajnikach udanych prezentacji, które każdy może stworzyć sam i uwieść nimi swoją publiczność. Serdecznie polecam!

Recenzja książki pochodzi z Magazynu eKomercyjnie.pl #5. Wszystkie numery Magazynu można zobaczyć tutaj.

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
18.09.2023

Wdrożenie sklepu internetowego krok po kroku

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę