Konferencja „E-commerce w praktyce” – podsumowanie czwartej edycji roadshow Akademii Unity [infografika]

Ekomercyjnie

eKomercyjnie.pl

akademia-unity-logoW dniach 20-24 maja 2013 roku, miała miejsce już czwarta z kolei edycja roadshow Akademii Unity. W ponad 5 miastach Polski, odbyło się ponad 22 godzin wykładów o tematyce e-sprzedaży, przeprowadzonych przez 13 specjalistów z branży. W sumie konferencję odwiedziło ponad 500 osób. Poniżej przedstawiamy krótką relację organizatora podsumowującą to jedno z najważniejszych wydarzeń w polskim ecommerce.

W podróż po Polsce – od Krakowa, przez Wrocław, Poznań, Gdańsk i Warszawę – wybraliśmy się z prawdziwymi znawcami tematu e-sprzedaży. O bezpieczeństwo oraz zaufanie dbali Ania Rak i Andrzej Przyjemski z TrustedShops, logistykę zapewniała Natalia Koszyczarek reprezentująca Sendit.pl, a korzystne chmury sponsorował Michał Romanowski z e24cloud.pl.

Każdy e-sprzedawca wie, jak ważne są przepisy, dlatego w roli strażnika prawa zabraliśmy mecenas Mariannę Poproch-Wesołowską, a najwyższej klasy technologię-marketing gwarantowała już sama obecność przedstawicieli Grupy Unity – Basi Molgi, Darka Kiedy i Krzyśka Murzyna. W czasie głoszenia dobrej nowiny o sprzedaży internetowej nie mogło zabraknąć też takich ewangelistów e-commerce jak Mariusz Wesołowski (mariuszwesolowski.pl), Sławek Rajch (srajch.pl) czy w Warszawie – Krzysztof Bartnik (eKomercyjnie.pl). Tak uzbrojeni w wiedzę i doświadczenie ruszyliśmy na roadshow.

roadshow_kolaz

Konferencje „E-commerce w praktyce” to dla nas przede wszystkim szansa na rozmowy z przedstawicielami lokalnych rynków. Z tych spotkań wyłania się konkretny obraz polskiego e-commerce. Jak to wygląda w praktyce? Rynek wciąż jest bardzo młody, pełny sprzedawców stawiających w sieci pierwsze kroki. O tym jak pracować nad budowaniem marki od podstaw, wie dobrze Ida z Warszawy, właścicielka sklepu z dodatkami ślubnymi.

„W naszym przypadku sprawa jest o tyle trudna, że nasz biznes jest tak naprawdę sezonowy. Odwiedziłam roadshow, aby posłuchać o optymalizacji kosztów logistycznych, bo to temat, nad którym musimy jeszcze intensywnie popracować, by liczyć na zyski w przyszłości” – przyznaje.

Wśród „debiutantów” na e-rynku spotykamy też Ewę z Poznania, która sprzedaje drobne akcesoria w sieci.

„Przyszłam, żeby posłuchać jak promować swoją markę bez milionowych budżetów i skutecznie przekierowywać klientów stacjonarnych do sieci i na odwrót – wyjaśnia w rozmowie.”

Po odpowiedź na to ostatnie pytanie przyjechał do Gdańska aż z Bydgoszczy także Piotr, właściciel firmy zajmującej się produkcją przewodów hydraulicznych.

„Prowadzę firmę stacjonarnie od 20 lat, ale wiem, że wejście do sieci to dziś naturalny krok w stronę rozwoju. Przyszedłem chłonąć wiedzę, bo nadszedł już czas, żeby oderwać mój biznes od rynku lokalnego – tłumaczy.”

Świadomość tego, jak ważna jest kooperacja pomiędzy różnymi kanałami sprzedaży dotyczy przede wszystkim największych graczy. A tych nie zabrakło na konferencji „E-commerce w praktyce”. Pojawili się m.in. przedstawiciele Orsay, AGORY czy producenta mebli VOX. Jak nam zdradziła Agnieszka Lewartowska, E-commerce Manager tej ostatniej marki, plany firmy sięgają znacznie dalej niż granice Polski.

„Myślimy o wprowadzeniu naszych sklepów na rynki zagraniczne, co zmienia skalę biznesu i sposób patrzenia na działania krajowe – mówi.”

Niezwykle cieszy nas, że po taką wiedzę specjaliści trafiają właśnie na roadshow Akademii Unity.

Osób, które pojawiły się na konferencjach w poszukiwaniu odpowiedzi na konkretne problemy z zakresu prawa, promocji, technologii czy użyteczności w e-sklepie było znacznie więcej. Trudno opisać tu każdą z rozmów, ale za każdą z nich dziękujemy. Po czasie siania, przychodzi czas zbiorów. Mamy nadzieję, że praktyczna wiedza o wirtualnym rynku naszych specjalistów pomoże uczestnikom wypracować w pełni realną konwersję.

Podziękowania za pomoc w promocji wydarzenia należą się naszym patronom medialnym, w tym: Marketing przy Kawie, eKomercyjnie.pl, E-commerce.edu.pl, Dziennik Internautów, NowyMarketing.pl, MamStarup.pl, Wspieram-biznes.eu, ebo.edu.pl, Network Magazyn, Decyzje-IT.pl, Marketer+ oraz marketingowiec.pl.

ecommerce-roadshow4-infografika

Źródło: Akademia Unity

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę