Internetowe sklepy spożywcze coraz bardziej popularne wśród seniorów

Ekomercyjnie

Informacja prasowa

a.plSklep internetowy A.pl przeprowadził badanie, z którego wynika, że coraz więcej osób nabywa w sieci produkty spożywcze z przeznaczeniem dla seniorów. 6% ankietowanych to osoby po 60 roku życia, które robią zakupy dla siebie. Co piąty badany korzysta z e-delikatesów, by zaopatrzyć w artykuły spożywcze swoich rodziców lub dziadków.

Z ankiety przeprowadzonej na stronie delikatesów A.pl wynika, że produkty spożywcze z e-sklepów coraz częściej trafiają do osób, które ukończyły 60 lat. 28% badanych nabywało już produkty spożywcze przez Internet z przeznaczeniem dla seniorów. 19% wspomaga w ten sposób członków rodziny (np. rodziców lub dziadków), a 3% robi zakupy dla znajomych w starszym wieku. 11% ankietowanych zadeklarowało, że zamierza zacząć kupować online produkty spożywcze dla osób starszych.

Zakupy dla seniorów w A.pl

„Do zakupów spożywczych przez Internet przekonuje się coraz więcej osób i jest to bardzo wygodna alternatywa również dla osób starszych. Nabywanie artykułów w e-delikatesach ma bez wątpienia wiele atutów ważnych dla seniorów. Przede wszystkim nie trzeba nosić ciężkich toreb, stać w kolejkach, czy wychodzić z domu po niezbędne produkty, zwłaszcza kiedy zdrowie nie służy. To też bardzo dogodna forma dla dzieci czy wnuków, by w codziennym pośpiechu dobrze zadbać o swoich starszych rodziców czy dziadków, bo można szybko zrobić zakupy przez Internet, które kurier dostarczy pod wskazany adres, a nawet wniesie wprost do kuchni. Spodziewamy się, że coraz więcej internautów, zarówno i tych po 60 roku życia, jak i osób pomagających seniorom, będzie korzystało ze sklepów spożywczych w sieci. W A.pl cały czas przybywa nam nowych klientów, systematycznie rośnie też liczba dostaw. Szacujemy, że udział osób starszych, do których nasi kurierzy będą dostarczać zakupy, z biegiem czasu będzie również rosła” – mówi Jakub Milewski, koordynator e-commerce w A.pl Internet.

Najczęściej kupowane produkty dla seniorów

Jak pokazują dane ankiety, w grupie badanych, którzy robią zakupy spożywcze dla ludzi starszych przez Internet, 56% stanowią osoby zaopatrujące seniorów mieszkających w tym samym mieście. Pozostali korzystają z możliwości dostarczania produktów do innych miejscowości, jakie dają delikatesy internetowe A.pl – 39% robi zakupy dla osób po 60 roku życia mieszkających w innym mieście, a 5% dla osób starszych z różnych miast.

Badanie zostało przeprowadzone przez A.pl Internet za pomocą ankiety na stronie internetowej delikatesów A.pl w styczniu 2012 r. Na każde z pytań zamieszczonych w ankiecie odpowiedziało ponad 1000 respondentów.

Źródło: A.pl

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę