IAI S.A. vs Google Poland – sąd wydaje postanowienie korzystne dla platformy sklepowej

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

logo IAI-Shop.comIAI S.A., dostawca platformy sklepowej IAI-Shop.com, walczy o odszkodowanie od Google za sprawę z początku stycznia, kiedy Google uznało niemal wszystkie strony internetowe IAI S.A. za groźne dla użytkowników sieci i prezentowało im błędny komunikat w przeglądarkach Chrome i Firefox.

Do pełnomocnika spółki wpłynęło niedawno postanowienie sądowe udzielające IAI zabezpieczenia roszczenia o zaprzestanie naruszania dóbr osobistych przez Google oraz usunięcia skutków naruszenia.

Jest to pierwszy krok zmierzający do pokazania, że Google się myliło i musi się do tego publicznie przyznać oraz przeprosić klientów IAI S.A. oraz samą firmę – napisał Sebastian Muliński z IAI S.A.

W oficjalnym komunikacie spółki na ten temat możemy też przeczytać, że postanowienie wykazuje, że

„Argumenty podawane przez IAI podczas wyjaśniania sprawy, Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał za poprawne i przekonujące. Otwiera to drogę do dalszych spraw sądowych, które IAI planuje Google Poland wytoczyć.

(…)

Postanowienie sądu zabezpiecza IAI S.A. i jej klientów przed podobnymi błędami Google, poprzez nakazanie rekonfiguracji mechanizmu usług Google aby podobna sytuacja nie miała miejsca, bez wykazania, że IAI lub klienci wyłudzają dane. Postanowienie sądu ułatwia również w sposób znaczący możliwość wytoczenia przez każdy sklep z osobna, odrębnego pozwu sądowego przeciwko Google Poland”.

O co poszło? Na początku stycznia br. Google na skutek swojego błędnego działania zablokowało w wielu przeglądarkach wyświetlanie strony www.iai-shop.com oraz ponad 1000 sklepów internetowych IAI (odpowiada za to mechanizm Google Websafe Browsing). Zapis wydarzeń ze stycznia 2012 roku przygotowany przez IAI S.A. znajduje się pod tym linkiem.

Z uwagi na dotychczasowe straty na wizerunku, Zarząd IAI S.A. zdecydował się na pełną jawność prowadzonej sprawy i publikację w całości postanowienia Sądu Okręgowego w Szczecinie – możecie je znaleźć pod tym adresem.

O dalszych wydarzeniach w tej sprawie będziemy Was informować na bieżąco.

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
18.09.2023

Wdrożenie sklepu internetowego krok po kroku

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę