IAI S.A. vs Google Poland – sąd wydaje postanowienie korzystne dla platformy sklepowej

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

logo IAI-Shop.comIAI S.A., dostawca platformy sklepowej IAI-Shop.com, walczy o odszkodowanie od Google za sprawę z początku stycznia, kiedy Google uznało niemal wszystkie strony internetowe IAI S.A. za groźne dla użytkowników sieci i prezentowało im błędny komunikat w przeglądarkach Chrome i Firefox.

Do pełnomocnika spółki wpłynęło niedawno postanowienie sądowe udzielające IAI zabezpieczenia roszczenia o zaprzestanie naruszania dóbr osobistych przez Google oraz usunięcia skutków naruszenia.

Jest to pierwszy krok zmierzający do pokazania, że Google się myliło i musi się do tego publicznie przyznać oraz przeprosić klientów IAI S.A. oraz samą firmę – napisał Sebastian Muliński z IAI S.A.

W oficjalnym komunikacie spółki na ten temat możemy też przeczytać, że postanowienie wykazuje, że

„Argumenty podawane przez IAI podczas wyjaśniania sprawy, Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał za poprawne i przekonujące. Otwiera to drogę do dalszych spraw sądowych, które IAI planuje Google Poland wytoczyć.

(…)

Postanowienie sądu zabezpiecza IAI S.A. i jej klientów przed podobnymi błędami Google, poprzez nakazanie rekonfiguracji mechanizmu usług Google aby podobna sytuacja nie miała miejsca, bez wykazania, że IAI lub klienci wyłudzają dane. Postanowienie sądu ułatwia również w sposób znaczący możliwość wytoczenia przez każdy sklep z osobna, odrębnego pozwu sądowego przeciwko Google Poland”.

O co poszło? Na początku stycznia br. Google na skutek swojego błędnego działania zablokowało w wielu przeglądarkach wyświetlanie strony www.iai-shop.com oraz ponad 1000 sklepów internetowych IAI (odpowiada za to mechanizm Google Websafe Browsing). Zapis wydarzeń ze stycznia 2012 roku przygotowany przez IAI S.A. znajduje się pod tym linkiem.

Z uwagi na dotychczasowe straty na wizerunku, Zarząd IAI S.A. zdecydował się na pełną jawność prowadzonej sprawy i publikację w całości postanowienia Sądu Okręgowego w Szczecinie – możecie je znaleźć pod tym adresem.

O dalszych wydarzeniach w tej sprawie będziemy Was informować na bieżąco.

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę