IAI S.A. inwestuje w platformę CupSell.pl

Newsy e-commerce

Newsy e-commerce

cupsell-logoIAI S.A. poinformowała o nabyciu 35% udziałów w CupSell sp. z o.o., spółce prowadzącej platformę o tej samej nazwie, bardzo szybko rosnącej i zdobywającej sympatię klientów nieszablonowym podejściem do ich obsługi. Kwota transakcji nie została ujawniona.

O platformie CupSell.pl zrobiło się głośno kilka miesięcy temu, kiedy w mediach szeroko omawiano niezwykłe podejście do jakości produktów gwarantując 100% satysfakcję klientom. Niespotykane w Polsce zaufanie do klienta i oferowanie nowej koszulki, nawet wtedy, kiedy klient tylko poinformuje, że otrzymana nie spełnia jego oczekiwań, odbiło się szerokim echem w Internecie oraz innych mediach.

cupsell-sg

Mało kto wie, że na swoją obecną pozycję, CupSell pracował konsekwentnie przez kilka lat. A dzięki efektownemu marketingowi i osobie prezesa, Marcina Majznera, znanego z publikowania ekscentrycznych filmów na YouTube, od kilkunastu miesięcy prawie każdy słyszał o CupSell. To pozwoliło zbudować biznes o przychodach kilku milionów złotych, zdobyć licznych fanów i klientów. Inwestycja kapitałowa IAI S.A. pozwoli jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła.

CupSell to platforma, na której blogerzy, youtuberzy, organizatorzy imprez, zespoły muzyczne, graficy i praktycznie każdy, kto czuje takie powołanie, mogą otworzyć bez żadnego ryzyka prosty sklep internetowy i sprzedawać odzież i gadżety z personalizowanymi, zaprojektowanymi specjalnie pod tę osobę grafikami. CupSell zajmuje się ich produkcją i dostarczeniem do klienta. Obecnie obsługuje już kilkadziesiąt tysięcy sprzedawców z Polski. CupSell zdobywa też rynki zagraniczne.

Mamy strasznie wielki potencjał i dzięki IAI możemy go wykorzystać i przyśpieszyć. Zastrzyk gotówki jest ważny, ale IAI to doświadczona firma i ważniejsze jest know how, aby wiedzieć jak poradzić sobie z dużymi liczbami i wyzwaniami. Dzięki wiedzy i doświadczeniu IAI możemy to co robimy, robić skuteczniej. – opowiada o inwestycji Marcin Majzner, Prezes CupSell sp. z o.o.

IAI od 15 lat dostarcza profesjonalne rozwiązanie do prowadzenia e-handlu, a od 5 lat jest notowana na NewConnect. Z jej flagowej usługi, IAI-Shop.com (IdoSell Shop za granicą) korzysta ponad 2500 sklepów internetowych, realizując łącznie transakcje o wartości ponad 2 miliardów złotych rocznie. Klientami IAI są głównie profesjonalni sprzedawcy, a inwestycja w CupSell pozwala zdobyć IAI znaczny udział w rynku mniejszych sprzedawców, dla których IAI-Shop.com jest zbyt rozbudowanym narzędziem.

Podoba nam się potencjał modelu biznesowego CupSell np. to że ma ogromne możliwości dynamicznego wzrostu, możliwość stosowania w innych produktach i na rynkach międzynarodowych. CupSell posiada unikalną kulturę i wizerunek w sieci. Przy naszym wsparciu finansowym i technologicznym mogą rozwinąć skrzydła i stać się poważnym graczem, uzupełniając ofertę sklepów internetowych obsługiwanych przez IAI dla profesjonalnych sprzedawców. – wyjaśnia Paweł Fornalski, CEO IAI S.A.

CupSell i IAI już zapowiadają wprowadzenie nowych usług, które pozwolą szybko rozwijać się CupSell.pl.

Przy tej okazji polecamy też wywiad z prezesem CupSell, który przeprowadził Artur Kurasiński w programie Seria z AK74:

Źródło: informacja prasowa

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę