Duży wzrost Airbnb w Polsce podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej

Ekomercyjnie

Informacja prasowa

Globalny serwis Airbnb rośnie także w Polsce. Liczba polskich ofert w serwisie zwiększyła się w czerwcu do 2786 – to wzrost o 470% od marca tego roku! Airbnb jest globalną siecią, zrzeszająca gospodarzy i podróżujących, wynajmujących sobie wzajemnie mieszkania i pokoje na całym świecie. Popularność serwisu znacznie wzrosła w Polsce przed i podczas Piłkarskich Mistrzostw Europy. Średnia liczba osób, które zarezerwowały nocleg przez Airbnb, zwiększyła się szczególnie w okresie od marca do lipca 2012 roku.

Wzrost ten pokazuje, że także w Polsce, w najbliższej przyszłości będziemy obserwować rozwój zainteresowania usługami opartymi na globalnym trendzie konsumpcji współdzielonej (sharing economy).

Wzrost widoczny w Polsce W połowie marca 2012 roku, zaledwie 32 osoby z 10 krajów skorzystały w Polsce z noclegów zarezerwowanych za pomocą Airbnb. W czerwcu (podczas Mistrzostw Europy), liczba ta wzrosła do 631 osób z 32 krajów. To prawie 1 900% wzrost! Większość fanów piłki nożnej, którzy zarezerwowali w tym czasie nocleg poprzez serwis Airbnb pochodziło z Hiszpanii, Włoch i Chorwacji. Polacy zaczęli też bardzo chętnie oferować turystom swoje mieszkania i pokoje, dzięki czemu mogli zapewnić sobie dodatkowy przychód w domowym budżecie.

Tadeusz, który wynajmuje poprzez Airbnb swoje mieszkanie w Gdańsku, gościł w podczas Mistrzostw kilku Hiszpanów. „Pedro i jego znajomi okazali się być wspaniałymi, bardzo przyjacielskimi ludźmi. Jestem naprawdę zadowolony, że zdecydowałem się ich gościć – zyskałem kilku międzynarodowych przyjaciół nie opuszczając swojego miasta!” – wspominał po zakończeniu turnieju.

Z kolei w Poznaniu, w jednym z mieszkań oferowanych na Airbnb, zdecydowało się zatrzymać kilku kibiców z Estonii. Ewa, która ich gościła, wspomina to, jako bardzo miłe doświadczenie: „Gościłam pięciu super-przyjacielskich Estończyków podczas Mistrzostw. Po meczu planowali wyjechać wcześnie rano, ale czując potrzebę wzmocnienia polsko-estońskiej przyjaźni, zaproponowałam im kawę i kanapki. Najpierw starali się być grzeczni i odmówić, ale po długim wieczorze i intensywnym kibicowaniu na stadionie musieli zrobić się bardzo głodni, bo w końcu zgodzili się na kawę i śniadanie. Cóż, muszę powiedzieć, że dla takiej małej, delikatnej dziewczyny jak ja, pięciu wysokich, wysportowanych chłopaków, siedzących grzecznie w twojej kuchni i dziękujących za każdą zaparzoną kawę, to po prostu bezcenne doświadczenie!”

W marcu liczba polskich ofert w serwisie nie przekraczała 500. Przed końcem rozgrywek piłkarskich, liczba ta wzrosła przeszło pięciokrotnie, dając wynik 2800 ofert! Liczba noclegów zarezerwowanych przez turystów na Airbnb również wzrosła, z 300 w marcu do 2100 w lipcu. Choć Mistrzostwa się skończyły, mnóstwo kibiców deklarowało, że wkrótce wróci do Polski, a liczba polskich ofert w Airbnb stale rośnie.
Źródło: Airbnb

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
23.11.2022

Recykling treści – praktyczne zalecenia i przykłady

Jan Kinal

Jan Kinal

CEO
setugo.pl

Artykuł
21.11.2022

Black Friday nie musi być black. Jak się do niego dobrze przygotować?

Magdalena Hajduga

Magdalena Hajduga

Head of Business Development
Apaczka.pl

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę