Grupa Tanio Wysyłająca – sposób na tanie przesyłki kurierskie dla internetowych sprzedawców

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

Wysokie koszty dostawy paczek to spory problem dla początkujących (i nie tylko) sprzedawców. Jeżeli wysyłacie maksymalnie kilkadziesiąt przesyłek miesięcznie, to ciężko jest zdobyć dobrą cenę bezpośrednio u przewoźnika. Warto wtedy skorzystać z usług brokerów firm kurierskich, jednak u nich również średnia cena za transport pojedynczej paczki zwykle ląduje w przedziale 18-21 zł brutto (za najmniejszy przedział wagowy i gabarytowy).

A gdyby zejść z ceną kuriera do poziomu maksymalnie 14 zł brutto? To byłaby konkretna propozycja, prawda? W tym celu w sobotę wystartowała nowa inicjatywa, w którą jestem bezpośrednio zaangażowany, tj. Grupa Tanio Wysyłająca. Grupa Tanio Wysyłająca to pomysł dla mniejszych sprzedawców, którzy jeszcze nie wysyłają minimum kilkuset paczek miesięcznie. Założenie GTW jest proste: maksymalnie obniżyć cenę wysłania paczki kurierem.

Po kilku rozmowach z przewoźnikami, aktualnie wynegocjowaliśmy cenę 10,85 zł netto za paczkę (standardowa, bez pobrania w DPD). To oczywiście nie jest szczyt naszych marzeń – będziemy rozmawiać dalej pod warunkiem zebrania dużej grupy chętnych firm/osób, które będą zainteresowane taką ofertą :)

Brokerzy usług kurierskich najczęściej zarabiają stałą kwotę na każdej przesyłce nadanej za ich pośrednictwem. W Grupie Tanio Wysyłającej, która siłą rzeczy też będzie brokerem, zrywamy z tym modelem. Sprzedawca, który zdecyduje się na współpracę z GTW ma zapewnioną najniższą możliwą cenę netto, jaką wypracujemy w rozmowach z firmą kurierską. Pojawi się za to inny model rozliczeń, jednak nawet w przypadku nadawania kilku paczek na miesiąc będzie opłacalny dla internetowego sprzedawcy.

Co dalej? Jeżeli dla Ciebie 10 zł netto za paczkę nadawaną kurierem to dobra propozycja (dla mnie tak), zapraszam na stronę KurierGTW.pl, gdzie znajduje się formularz zgłoszeniowy dla wszystkich chętnych. Polecamy też polubić fan page GTW na Facebooku i dać znać o tym pomyśle znajomym sprzedawcom – może się im przyda.

Po dwóch tygodniach skontaktujemy się z Tobą, aby pochwalić się jaką cenę ostatecznie udało nam się wynegocjować dla GTW. Później sam zdecydujesz, czy w to wchodzisz. Wypełnienie formularza nie zobowiązuje Cię do niczego, oprócz otrzymania finalnej oferty.

Podobnie jak w przypadku Dnia Darmowej Dostawy (którego podsumowanie ciągle „wisi” na mojej liście zaległości do nadrobienia…), nie chcę nikogo szczególnie namawiać – sam musisz wybrać, czy to pomysł dla Ciebie.

Informacja na zakończenie: założenia i fundamenty Grupy Tanio Wysyłającej są w trakcie tworzenia. Jeżeli macie jakieś uwagi czy konkretne propozycje to piszcie śmiało (komentarze, Facebook lub e-mail bezpośrednio do mnie). Koncepcja GTW ciągle się rozwija, gdy zbierzemy minimum sto firm negocjacje z kurierami pójdą z górki :) Oprócz mnie, w projekt zaangażowany jest Maciej Białek (m.in. sklep Pixers.pl).

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę