Grupa Nokaut – rusza oferta publiczna

Ekomercyjnie

Informacja prasowa

Grupa Nokaut S.A. – czołowy gracz e-commerce w Polsce, właściciel internetowych porównywarek cen – opublikowała dziś prospekt emisyjny w związku z pierwszą ofertą publiczną. Spółka zaoferuje łącznie 2.599.500 akcji, w tym 1.700.000 akcji nowej emisji serii C oraz 899.500 akcji istniejących serii A.

Przedział cenowy zostanie podany do publicznej wiadomości do 6 grudnia 2011 roku. Główni akcjonariusze zobowiązali się do niezbywania swoich akcji przez 12 miesięcy. Wartość nowej emisji wyniesie 37,5 – 52,5 mln zł.

Zapisy na akcje w Transzy Detalicznej oraz proces budowania księgi popytu odbędą się w dniach od 6 do 8 grudnia 2011, zaś zapisy w Transzy Dużych Inwestorów w dniach od 9 do 14 grudnia 2011. Około 80% oferowanych akcji jest dedykowane inwestorom instytucjonalnym, a pozostała część inwestorom indywidualnym.

Do obrotu wprowadzone zostaną wszystkie akcje Grupy Nokaut, tj. 5.764.000 akcji serii A, 100.000 akcji serii B, nie więcej niż 1.700.000 akcji serii C o wartości nominalnej 0,10 zł każda oraz nie więcej niż 1.700.000 PDA serii C. Po upublicznieniu Grupa Nokaut będzie jedynym w Polsce operatorem internetowych porównywarek cen notowanym na GPW. Spółka planuje rozpoczęcie notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie na początku 2012 roku.

Oferującym akcje Grupy Nokaut jest Dom Maklerski BZ WBK SA.

Główne cele emisji obejmują:
1. Akwizycje (Skąpiec.pl i Opineo.pl – część gotówkowa): 12 – 15 mln zł

  • Umowy inwestycyjne zostały już podpisane

2. Inwestycje w oprogramowanie: 18 – 26 mln zł

  • Rozwój rozwiązań zakupowych na urządzenia mobilne
  • Zintegrowany system płatności elektronicznych

3. Ekspansję rynkową: 4- 7 mln zł

„Dzięki akwizycjom Skąpiec.pl oraz Opineo.pl podwoimy skalę naszego biznesu i osiągniemy udział w rynku porównywalny do obecnego lidera. Dzięki dalszym inwestycjom mamy ambicje, by wkrótce stać się niekwestionowanym numerem 1 na rynku porównywarek cen w Polsce. Warto podkreślić, że mamy już podpisane umowy inwestycyjne ze Skąpiec.pl i Opineo.pl, a serwisy te są komplementarne do naszych platform. Planujemy dalszy skokowy wzrost, zarówno na poziomie przychodów, jak i wyniku netto – przez ostatnie 5 lat rozwijaliśmy się w tempie 50% rocznie i tę dynamikę chcemy utrzymać. Nie wykluczamy też kolejnych akwizycji” – mówi Wojciech Czernecki, prezes zarządu Grupy Nokaut.

Dzięki akwizycjom Grupa Nokaut osiągnie udziały rynkowe na poziomie obecnego lidera rynku.
„Już dziś nasze serwisy są bardzo zaawansowane technologicznie, co daje nam zasadniczą przewagę w poszerzaniu zarówno bazy partnerów – e-sklepów, jak i liczby użytkowników oraz wartości zakupów dokonywanych za pośrednictwem naszych porównywarek. Planujemy dalsze inwestycje w oprogramowanie, podnoszenie jakości oferty, zwiększanie przejrzystości platform oraz poszerzanie kanałów dostępowych. Dlatego intensywnie pracujemy nad rozwojem aplikacji na urządzenia mobilne” – dodaje Wojciech Czernecki.

Wyniki finansowe

Zgodnie z opublikowanymi informacjami finansowymi pro forma za rok 2010, przychody Grupy Nokaut – z uwzględnieniem przejmowanych spółek Skąpiec.pl i Opineo.pl – w roku 2010 wyniosłyby 11,96 mln zł, a zysk netto 3,51 mln zł.

Grupa Nokaut zakłada – zgodnie z prognozą zamieszczoną w prospekcie emisyjnym – że w 2012 roku osiągnie przychody na poziomie 21,08 mln zł i zysk netto 6,97 mln zł. Jednak ze względu na planowaną datę przejęcia (kwiecień 2012 roku) dane te nie obejmują wyników przejmowanych podmiotów – Skąpiec.pl i Opineo.pl – za 1Q2012 roku.

Spółka od 2008 roku notuje wysoki poziom rentowności netto, który w roku 2009 i 2010 wynosił blisko 30%.

Grupa Nokaut – informacje dodatkowe:

Grupa Nokaut SA to czołowy gracz e-commerce w Polsce, właściciel internetowych porównywarek cen.

Grupa Nokaut działa w trzech segmentach e-commerce:

  1. Porównywarka cen Nokaut.pl – kojarząca potencjalnych nabywców i sprzedawców on-line (a także: hotele.nokaut.pl, finanse.nokaut.pl, loty.nokaut.pl)
  2. Zintegrowany pionowo kanał dystrybucji SklepyFirmowe.pl – rozwiązanie do prowadzenia sklepów internetowych, ułatwiające automatyczną integrację oferty produktowej z porównywarką Nokaut.pl
  3. Sprzedaż reklamy internetowej (kanał bezpośredni i pośredni).

Porównywarka cen Nokaut.pl ma niemal 3 mln realnych użytkowników, 12 mln ofert i współpracuje z blisko 3.700 e-sklepami. Obroty w sklepach internetowych wygenerowane dzięki Nokaut.pl w 2011 roku szacuje się na kwotę około 1 miliarda złotych.

Źródło: Grupa Nokaut

(Powyższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową firmy, której dotyczy i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji eKomercyjnie.pl)

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę