FedEx przejmuje firmę kurierską Opek – oficjalne potwierdzenie transakcji

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

Pod koniec stycznia w jednym z naszych przeglądów prasy e-commerce linkowaliśmy do tekstu Gazety Prawnej o tym, że FedEx – kurierski gigant – przejmuje polską firmę Opek. Wtedy żadna ze stron nie chciała potwierdzić tych rewelacji. Dzisiaj doczekaliśmy się jednak oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Jak możemy przeczytać w oficjalnej informacji prasowej od FedExu, dzięki akwizycji zachodnia firma zapewni sobie jeszcze lepszy dostęp do bardzo dynamicznie rozwijającego się rynku (FedEx ma w Polsce zespół około 120 pracowników). Cały proces przejęcia Opka powinien zakończyć się w lecie bieżącego roku.

W Europie FedEx jest dostępny od 2006 roku. Swoje działania rozpoczynał od Wielkiej Brytanii, by później ostro wejść na rynek węgierski, niemiecki, włoski, holenderski, szwedzki czy francuski. Najczęściej decydował się na przejęcie dużej firmy kurierskiej działającej w danym kraju.

Opek działa na polskim rynku od 1994 roku i urósł od tego czasu do 44 placówek, ponad 1200 pracowników i 1300 kierowców.

Ciekawe, jak będzie wyglądała oferta Opka/FedEx po zakończeniu przejęcia. Do tej pory opinie na temat tej firmy, które do mnie docierały były bardzo różne, ale ze wskazaniem na „nie polecam”. Pojawienie się dużego partnera może sporo zmienić, ale czeka nas jeszcze przynajmniej kilka miesięcy czekania na efekty akwizycji.

Źródło: FedEx.com

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę