eKomercyjnie w sieci 28 czerwca 2011

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

PayPal ma już 100 milionów aktywnych użytkowników – Powstaje polska wersja Facebook Deals – Rebranding Intymnie.com w Heppin.com – Answear.com pod gradobiciem pytań cz3: Social Media – KurJerzy po półtora roku – Klienci e-sklepów pod większą ochroną – Użyteczny e-commerce, frontend i backend.

Jeżeli znalazłeś jakiś ciekawy materiał na temat ecommerce, którego brakuje w poniższym zestawieniu, pisz na adres: news @ ekomercyjnie.pl.

PayPal Hits 100 Million Active Users »
PayPal pobił kolejny rekord jeżeli chodzi o liczbę aktywnych użytkowników (aczkolwiek nigdzie nie zdefiniowano, co jest rozumiane jako aktywny user). Co ciekawe, ten system płatności generuje aż 39% przychodów grupy eBay, a w pierwszym kwartale 2011 miał wpływy na poziomie niemal 1 miliarda dolarów!

Powstaje polska wersja Facebook Deals »
Po USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Francji, Facebook chce wejść na atrakcyjny rynek zakupów grupowych w naszym kraju. Z Deals zakupy w tym serwisie społecznościowym mogą nabrać dobrego tempa.

Rebranding Intymnie.com w Heppin.com »
Jeden z najpopularniejszych sklepów z bielizną zmienia nazwę i musi pokonać masę problemów z tym związanych. Jestem ciekaw tego, jak szybko koszty takiej operacji się zwrócą (ciężki temat) i jak będzie postrzegana nowa marka.

Answear.com pod gradobiciem pytań cz3: Social Media »
Trzecia część wywiadu-rzeka z przedstawicielami sklepu Answear.com. Tym razem o promocji w social media, ze szczególnym wskazaniem na Facebooka. Tekst krótszy niż dwie poprzednie części :)

KurJerzy po półtora roku »
Po 1,5 roku działania serwis KurJerzy.pl przyciągnął ponad 87 tys. aktywnych użytkowników, przy czym znów nie określono co oznacza aktywny użytkownik :) Warto przeczytać, jak sobie radzi jedna z fajniejszych firm na rynku brokerów, choć oczywiście przy czytaniu trzeba pamiętać, że to informacja prasowa.

Klienci e-sklepów pod większą ochroną »
Zaległy materiał z weekendu o ustaleniach nowej unijnej dyrektywy o prawach konsumentów. Po akceptacji dokumentu państwa Unii będą miały dwa lata na wprowadzenie nowego prawa w życie.

Użyteczny e-commerce, frontend i backend – Lukasz Plutecki, NetArch, AtomStore »
Prezentacja znanego chociażby z ShopCampów Łukasza Pluteckiego na temat tego, co powinna posiadać i jak działać platforma sklepowa (na przykładzie tworzonego AtomStore). Warto zerknąć, choć konkretny zaczynają się od 5 minuty.

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę