ebooki.allegro.pl, czyli Allegro rozpoczyna własną sprzedaż ebooków

Platformy e-commerce
Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

Podczas konferencji e-nnovation, szef Grupy Allegro zapowiedział rozpoczęcie sprzedaży ebooków przez swoje serwisy. Na realizację tych zapowiedzi nie trzeba było długo czekać – dzisiaj wystartował (na razie oznaczony napisem „beta”) serwis ebooki.allegro.pl.

W serwisie zastosowano ciekawą nawigację, opartą na paskach przewijania (prawo/lewo) oraz zaprezentowaniu ebooków na półkach (jak w normalnej księgarni). Przy poszczególnych tytułach podkreślana jest uniwersalność rozwiązania (raz kupionego ebooka można czytać na wielu różnych urządzeniach, ale w tym momencie nie udostępniono jeszcze aplikacji na systemy iOS). W procesie zakupowym wykorzystano oczywiście opcję logowania danymi z Allegro.

Czekamy jeszcze na oficjalny komunikat na temat startu serwisu. Grupa Allegro powinna się w nim pochwalić liczbą oferowanych tytułów oraz planami na dalszy rozwój.

[UPDATE] Oficjalny komunikat Grupy Allegro:

Grupa Allegro otworzyła internetową księgarnię z ebookami

Wystartował nowy serwis Grupy Allegro – ebooki.allegro.pl. Każdy użytkownik będzie mógł nabyć w elektronicznej księgarni upragnionego ebooka w prosty i wygodny sposób, w każdej chwili. A dla wszystkich właścicieli telefonów z Androidem, przygotowana została zupełna nowość na rynku – usługa, dzięki której będzie można kupić upatrzone książki w dowolnym momencie i zapłacić za nie później.

Nowoczesny czytelnik kocha książki bez względu na format. Gdy półki nie mieszczą już nowych książek lub czytelnik lubi mieć dostęp do swojego zbioru w każdym miejscu i czasie, sięga właśnie po ebooka. Na początku, użytkownicy będą mogli sięgnąć przede wszystkim po nowości oraz tytuły wydane w ostatnich latach. Będzie można wybierać z prawie 4 tys. dostępnych pozycji.

Ebooki to uzupełnienie tradycyjnego czytelnictwa i jestem pewny, że w najbliższych latach czeka nas gwałtowny rozwój tego segmentu – komentuje Michał Markowski, dyrektor Działu Rozwoju Grupy Allegro. Dodatkowo na aplikacji działającej na Androidzie uruchomiliśmy innowacyjną usługę płatniczą, która bazuje na modelu postpaid. Oznacza to, że klienci będą mogli pobierać książkę, a należność za nią zostanie dopisana się do bilansu konta Allegro. Oczywiście z czasem będziemy wprowadzać usługę na kolejne systemy – dodaje Markowski.

Wszystkie oferowane w serwisie książki są zabezpieczone w sposób bardzo wygodny dla użytkownika – znakiem wodnym. Ebooki pozbawione są uciążliwych zabezpieczeń DRM (Digital Rights Management), dzięki temu użytkownik może kupić i czytać książki na dowolnym urządzeniu. Księgarnia synchronizuje też dane na wszystkich urządzeniach, łącznie z zaznaczeniem strony, na której przerwaliśmy czytanie. Do serwisu można się logować przez platformę Allegro.

Dodatkowo, na profilu Allegro na Facebooku publikowane są kody rabatowe na zakup książek w serwisie. Bon rabatowy otrzyma również każda osoba, która pobierze i zaloguje się w mobilnej aplikacji.

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Artykuł
04.12.2023

Polski czy zagraniczny marketplace? Sprzedaż online nie wszędzie się opłaci

Mariola Barzyk-Libura

Mariola Barzyk-Libura

Business Unit Director, Product Owner
wszystko.pl

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę