Dwucyfrowe wzrosty rynku e-commerce w Polsce przez najbliższe lata

Ekomercyjnie

eKomercyjnie.pl

Jak można przeczytać na stronach Ministerstwa Skarbu Państwa (źródło), rozwój gospodarki internetowej ma obecnie realny wpływ na tradycyjną gospodarkę na poziomie regionalnym, państwowym i międzynarodowym. Analitycy spodziewają się, że ogólna wartość sprzedaży internetowej na całym świecie w sektorze B2C przekroczy w tym roku 1250 mln USD!

Polskę dalej czekają wzrosty w tym zakresie, o czym często informowaliśmy już jakiś czas temu (bardzo szybko gonimy Zachód).

Jak możemy przeczytać w udostępnionym w październiku komunikacie:

Zdaniem ekspertów BCG, polska gospodarka internetowa „będzie się dynamicznie rozwijać, w tempie dwukrotnie większym niż wzrost PKB (…). W rezultacie w 2015 roku wartość tego sektora osiągnie 75 mld zł, czyli 4,1 proc. PKB.” Przy bardziej optymistycznych założeniach można oczekiwać, że udział ten sięgnie nawet 4,9 proc. PKB – dodają analitycy firmy doradczej Boston Consulting Group (BCG).

W 2015 roku Polacy mają ogólnie wydać na zakupy internetowe kwotę 36 mld zł (wzrost z niecałych 19 mld zł w 2011 roku!). Według analityków w 2015 roku sprzedaż online będzie odpowiadać za 7 proc. sprzedaży detaliczne ogółem.

Pełną treść omawianego komunikatu znajdziecie TUTAJ. Dane brzmią bardzo entuzjastycznie, ale by takie wzrosty były możliwe musimy się wszyscy mocno przyłożyć – no to do roboty…

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę