Dontpay.pl zachęca sprzedawców do oferowania produktów za darmo

Ekomercyjnie

Informacja prasowa

W pierwszym kwartale przyszłego roku startuje serwis Dontpay.pl, który zachęca kupujących do niepłacenia, a sprzedawców do oferowania swoich produktów i usług za darmo. Twórcy projektu zapewniają, że oferowanie produktów i usług w modelu „za darmo” nie tylko się opłaca, ale pozwala zarobić więcej, niż w tradycyjnym modelu sprzedażowym.

Pomysł leżący u podstaw Dontpay jest prosty: wykorzystać magię „ceny zero”, aby sprzedawać więcej i skuteczniej. Klient, wybierając z katalogu ofert jeden produkt, drugi produkt lub usługę otrzymuje za darmo. Całkowicie bezpłatnie. Na przykład, kupując słuchawki z mikrofonem możemy otrzymać kod doładowujący do komunikatora internetowego.

Można też odwrócić sytuację i klient dokupi produkt właśnie po to, aby otrzymać wybrany gratis. Taki model przynosi korzyści klientom – otrzymują dwa dowolnie wybrane produkty w cenie jednego, jak i sprzedawcom – otrzymują narzędzie dywersyfikujące źródła zamówień i wspierające sprzedaż.

„Dywersyfikacja źródeł sprzedaży jest w e-biznesie bardzo ważna. Ograniczając się do jednego lub dwóch, ryzykuje się wiele. Filozofia stojąca za Dontpay z powodzeniem działa na rynkach europejskich oraz USA. Przygotowaliśmy naszą platformę w taki sposób, aby po testach z polskimi sprzedawcami być w stanie wdrożyć najskuteczniejszy wariant systemu” – wyjaśnia Marcin Walocha, współwłaściciel Dontpay.pl.

Na stronie internetowej dontpay.pl można się już zarejestrować i zapoznać się z zasadami jego funkcjonowania. W najbliższym czasie uruchomiony zostanie katalog z pierwszymi ofertami partnerskich sklepów. Wtedy też rozpocznie się kampania promująca platformę.

Źródło: Dontpay.pl

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
21.09.2022

Jak chronić swoją markę? Czym jest cykl życia domeny?

Adrianna Szałańska

Adrianna Szałańska

Social media & relations expert
cyberfolks.pl

Artykuł
19.09.2022

Dlaczego warto tworzyć MVP w e-commerce

Marek Kich

Marek Kich

CEO & Podcaster (Sztuka e-Commerce)
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę