DollarShaveClub.com, czyli rewelacyjny sposób na promocję niszowego sklepu

Krzysztof Bartnik

Krzysztof Bartnik

CEO
imker.pl

DollarShaveClub.com to bardzo prosty e-sklep, który oferuje własne, proste maszynki do golenia na zasadzie miesięcznego abonamentu. Czy taki podmiot ma jakiekolwiek szanse w walce z dużymi producentami i ich wielomilionowymi budżetami marketingowymi? Okazuje się, że świetnie zrealizowany pomysł na internetową promocję może zdziałać cuda.

Jak podają twórcy, Dollar Shave Club powstał w wyniku zmęczenia wydawaniem 15-20 USD za każdym razem, kiedy jego założyciele musieli kupować maszynki do golenia i/lub nożyki, a kolejne edycje akcesoriów były coraz bardziej wymyślnymi gadżetami (wibrująca rączka, itd.). Wtedy stworzyli własne maszynki (2, 4 i 6 ostrzy i zaczęli ich sprzedaż w subskrypcji za 1, 6 i 9 USD miesięcznie.

Dlaczego o tym piszę? Otóż DollarShaveClub.com przygotował rewelacyjny filmik promocyjny, który do tej pory na YouTube obejrzało już ponad 1,82 mln osób! Wideo rozprzestrzenia się wirusowo, a tak duże zainteresowanie zaskoczyło chyba samych pomysłodawców, bo ciągle walczą z obciążeniami swojego serwera :)

Oto opisywany materiał (…and the party is on!):

Co sądzicie o filmiku? Ile razy go obejrzeliście? :) Sam nie mogę się doczekać, aż w naszym kraju ktoś zdecyduje się na taką metodę promocji swojego sklepu.

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę