Dlaczego Polacy kupują w sieci? [infografika]

Ekomercyjnie

eKomercyjnie.pl

Zakupy internetowe stały się już codziennością dla większości Polaków i stanowią coraz poważniejszą alternatywę dla zakupów w sklepach stacjonarnych. Zapewne wielu z nas ciekawi więc dlaczego i w jaki sposób wydajemy w sieci. Na te i inne pytania odpowiada bardzo ciekawa i ładnie wykonana infografika, którą wspólnie przygotowaliśmy razem z serwisami: Poradniki Inwestowania oraz HotMoney.pl.

Jak wynika z badania, aż 72% z nas kupiło coś online, ale tylko 20% deklaruje, że robi to kilka razy w miesiącu. Na pytanie, dlaczego kupujemy online – do najczęstszych powodów zaliczamy niższą cenę, wygodę oraz promocje, szczególnie te trwające całą dobę. Jeśli chodzi o statystycznego e-konsumenta, najczęściej w sieci kupują kobiety, które mieszkają w dużych miastach powyżej 200 tys. mieszkańców.

Kupując w sieci, najwięcej – 63% z nas zadeklarowało produkty z branży odzieżowej i kosmetycznej. Na swoje złote czasy czeka jeszcze branża spożywcza, którą zaznaczyło tylko 13% respondentów. Do najpopularniejszych metod płatności nadal zaliczamy e-przelewy – 89% badanych. Najmniej – 41,5% decyduje się na odbiór w sklepie.

Zapraszamy do obejrzenia infografiki.

kto i za co płaci w sieci - infografika

Reklama

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
18.05.2022

ROI, ROAS… czas na ROR w Twoim e-commerce!

Marcelina Lipska

Marcelina Lipska

CEO, Digital Marketing Consultant & Strategist
f1brand.pl

Artykuł
04.05.2022

50 błędów w SEO — sprawdź, czy ich nie popełniasz!

Adam Przybyłowicz

Adam Przybyłowicz

SEO Copywriter
toponline.pl

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę