Dlaczego konkurs Bezpieczny eSklep kończy się w ten sposób?

Ekomercyjnie

eKomercyjnie.pl

O konkursie Bezpieczny eSklep było już kilka tekstów na eKomercyjnie.pl, w tym gorąca dyskusja tuż po ogłoszeniu wyników (czytaj tutaj). O ile nikt nie kwestionuje pomysłu na tę akcję, tak jej wykonanie woła o pomstę do nieba. Jako jeden z uczestników otrzymałem właśnie podsumowanie z listą błędów, które stwierdzono w moim sklepie. Niestety, topodsumowanie uważam za niezamawianą informację handlową (w skrócie spam), a nie jakąkolwiek pomoc.

Żeby było jasne, mój sklep (Tuszmarkt.pl) odpadł za: „Sprawdzając Państwa sklep internetowy stwierdziliśmy brak zabezpieczeń podczas pobierania i zapisywania danych osobowych. Na stronach Państwa sklepu, w momencie podawania danych osobowych, stwierdziliśmy brak ochrony przed zagrożeniami pochodzącymi z sieci publicznej (brak certyfikatu SSL).”

Żeby się tego dowiedzieć musiałem przebrnąć przez trzystronicowy dokument, gdzie na początku pojawia się opis organizatora, a na końcu dostaję… oferty firm, które współpracowały przy tej imprezie (w tym m.in. dostawca SSL oraz audytu i certyfikacja mojego sklepu przez Instytut Logistyki i Magazynowania). Oczywiście oferty są szumnie nazwane „nagrodami za udział” i jak skorzystam to mogę liczyć na rabaty. Dla mnie to spam.

Wklejam cały materiał, żeby każdy mógł wyrobić sobie własne zdanie:

Dla mnie sytuacja jest prosta: konkurs zorganizowano po to, żeby sprzedawać produkty i usługi określonych firm, a nie żeby faktycznie wybrać najlepsze (bezpieczne) sklepy internetowe w Polsce. Myślałem, że podsumowanie będzie merytoryczne i pozwoli na spojrzenie na organizatorów bardziej przychylnym okiem niż tuż po ogłoszeniu wyników. Po raz kolejny zawiodłem się i zdecydowanie będę omijał szerokim łukiem kolejne imprezy z tego cyklu.

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę