Divante inwestuje w platformę Gekosale.pl i tworzy spółkę WellCommerce

Ekomercyjnie

Informacja prasowa

Divante zainwestowało w najpopularniejszą polską platformę sklepową typu Open-Source – Gekosale.pl. W toku inwestycji utworzono nową spółkę (WellCommerce sp. z o.o.), która jest właścicielem oprogramowania. Divante objęło w nowym podmiocie 51% udziałów.

Gekosale powstało blisko trzy lata temu jako polska odpowiedź na inne rozwiązania Open Source obecne na rynkach zagranicznych. W 2012 ilość pobrań modułów dodatkowych przekroczyła 2500 przy jednoczesnej ilości 300 pobrań samej aplikacji miesięcznie.

– Współpraca z Divante otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości jeżeli chodzi o dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, strategii i dobrych praktyk e-commerce. Wierzymy że doświadczenia zdobyte przez Divante przy wdrożeniach dla największych polskich marek w oparciu o inne systemy open-source pozwolą nam zaoferować zupełnie nową jakość oprogramowania w Polsce i na rynkach zagranicznych – mówi Adam Piotrowski, współtwórca Gekosale i Prezes Zarządu nowej spółki.

– W Divante wierzymy w Wolne Oprogramowanie, zwłaszcza w branży e-commerce – gdzie elastyczność i bezpieczeństwo biznesowe są bardzo istotne. Od dłuższego czasu obserwowaliśmy dynamiczny rozwój platformy Gekosale. W obecnej wersji oprogramowanie, pod względem funkcjonalnym, konkuruje z najlepszymi platformami Open Source. Oczywiście – bijąc je na głowę jeśli chodzi o dostosowanie do polskich realiów, integracje i wsparcie użytkowników – mówi Piotr Karwatka, Szef Technologii i Vice-Prezes Zarządu Divante.

– Mogę zdradzić, że wspólnie z autorami platformy pracujemy nad bogatą w zmiany wersją 2.0. W ramach współpracy chcemy podzielić się doświadczeniami Divante z obsługi dużych marek eCommerce i rozwinąć funkcjonalności klasy enterprise. Nie zapominamy o małych i średnich odbiorcach, dla których w niedługim czasie zaoferujemy bardzo efektywne rozwiązania. Oprogramowanie oczywiście nie zmieni swojej licencji – dodaje Karwatka.

Obecnie z oprogramowania Gekosale korzysta około 300 sklepów.

– Prowadzę sklep internetowy od około dwóch lat. Zaczynałem na platformie SaaS kanadyjskiej firmy. Jednym z powodów przejścia na oprogramowanie Gekosale była jego większa rozszerzalność. Na jednej instancji magazynu mogłem uruchomić kilka sklepów, a na tym najbardziej mi zależało. Poza tym widziałem w tym oprogramowaniu ciekawe rozwiązanie, które powinno rozwinąć się w super software. Jestem użytkownikiem Gekosale od 1,5 roku – mówi Paweł Małkowski, który prowadzi sklep z kawą i akcesoriami ŚwieżoPalona.pl.

Oprogramowanie Gekosale w wersji 1.4 można pobrać bezpłatnie ze strony http://www.gekosale.pl.

Źródło: Divante

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę