Czternaste urodziny sklepu empik.com (infografika)

Ekomercyjnie

Informacja prasowa

1998 rok był bardzo ważny pod względem rozwoju technologicznego na całym świecie. Rewolucyjne firmy zmieniające kształt internetu powstawały nie tylko w Dolinie Krzemowej, ale również nad Wisłą. 14 lat temu powstał sklep empik.com.

– Już od 14 lat aktywnie uczestniczymy w budowaniu polskiej sceny handlu internetowego umożliwiając zakupy w sieci milionom Polaków, starając się, aby z każdym dniem stawały się one jeszcze łatwiejsze i bardziej przyjemne. Razem z naszymi największymi konkurentami wprowadziliśmy ogromne zmiany na polskim rynku – co roku udaje nam się skutecznie przekonywać coraz większą liczbę Polaków do zakupów w sieci. Od momentu rejestracji domeny empik.com i startu naszego sklepu, obsłużyliśmy 2,5 miliona klientów. Dowodem sukcesu naszej misji są rosnące przychody firmy – w pierwszej połowie 2012 zwiększyliśmy je aż o 75% rok do roku – mówi Michał Grom, Prezes empik.com. – Wszystkie niespodzianki i naprawdę mocne oferty promocyjne, jakie przygotowaliśmy z tej okazji to wyraz naszych głębokich podziękowań dla klientów empik.com i jednocześnie obietnica – co roku będziemy starać się jeszcze bardziej.

empik.com przygotował również małe podsumowanie najciekawszych statystyk z ostatnich 14-stu lat. Potwierdzeniem tego jest waga książek sprzedanych w 2011 roku, która przekroczyła 2 000 000 kilogramów! Na przestrzeni 14 lat tytuł najpopularniejszej autorki wciąż należy do Stephanie Meyer – spod jej pióra wyszła saga „Zmierzch”. Czarnym koniem podsumowania – najchętniej kupowaną książką w empik.com są bezkonkurencyjne „Marzenia i Tajemnice” autorstwa Danuty Wałęsy. Najdroższy produkt dostępny na empik.com – to wycieczka na Malediwy, która pojawiła się w ofercie empiktravel.pl.

Początkowo na empik.com można było kupić książki, muzykę i filmy. Wtedy do obsługi sklepu wystarczyło 14 osób. Wraz z jego rozwojem i odpowiadaniem na potrzeby klientów pojawiły się kolejne kategorie produktów, takie jak gry, zabawki, artykuły papiernicze, elektronika, w tym e-booki, czy perfumy, a zatrudnienie wzrosło ponad 10 krotnie. Aktualnie w firmie pracuje blisko 150 osób. Nic dziwnego – empik.com to dzisiaj ponad 2 500 000 obsłużonych klientów. W 2012 oprócz poszerzenia asortymentu sklep – jako jedyny w Polsce ułatwił również dokonywanie zakupów w internecie umożliwiając podzielenie płatności na kilka różnych sposobów w ramach jednej transakcji. W trakcie pojedynczego zakupu można jednocześnie płacić przelewem, kartą kredytową i kartą podarunkową.

Więcej informacji o 14 urodzinach na stronach urodziny.empik.com oraz empik.com.

Reklama

Pozycjonowanie stron internetowych

Przeczytaj również:

Artykuł
15.01.2024

8 funkcji, których nie może zabraknąć w Twoim e-Commerce B2B

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Content Marketing Specialist
satisfly.co

Ekomercyjni

Nowa, zamknięta grupa na facebooku. Dużo ekomercyjnej wiedzy, networking, pomoc. Tu się poznasz na e-commerce.

Zobacz grupę